TIXIK.cz » Města » Švédsko » Norrbotten » Riksgränsen

Riksgränsen - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Riksgränsen: Hlídač pokojů
 Riksgränsen Mapa Mapa hotelů Riksgränsen

Související témata

Největší města ve Švédsku, Satelitní mapa Švédska, Riksgränsen: Fotografie

Doporučené hotely Riksgränsen


Zobrazit všechny »Riksgränsen: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


 Riksgränsen Mapa Plánovač výletů na míru
Apartmány, Nejlevnější ubytování, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Riksgränsen a doprava
Riksgränsen StationStanice MHD0.1km
RissajaureJezera10km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 06:26:07, Telefon: +46 980 400 80, WWW stránky:

Riksgränsen je jedno z nejlepších horských středisek ve Švédsku . Nachází se na severu země, v Laponsku. Rozkládá se ve výšce 500 m. n. m., asi 120 km od města Kiruna , skoro na hranicích s Norskem .

O Riksgränsenu

Riksgränsen je malá osada, která je tvořena jen několika dřevěnými stavbami. Leží více než 200 km severně od polárního kruhu. Riksgränsen láká na svojí přírodu a sněhové podmínky. Je vyhledávaný díky místnímu kvalitnímu lyžařskému centru a hotelovému lázeňskému komplexu Riksgränsen. Středisko je také ideální výchozí bod k prozkoumávání okolní jediné skutečné alpské oblasti ve Švédsku . Tu tvoří celkem šedesát vrcholů, dosahujících výšek přes 1350 m. n. m.

Lyžařské středisko Riksgränsen

V zimě je Riksgränsen vyhledáván hlavně milovníky lyžování. Místní lyžařské středisko se rozkládá ve výšce 520 – 909 m. n. m. a nabízí 16 sjezdových tratí o celkové délce 20 km. Jsou tam čtyři zelené, čtyři modré, sedm červených a jedna černá sjezdovka. Přepravu zajišťují dvě sedadlové lanovky a čtyři vleky. Riksgränsen myslí i na milovníky běžeckého lyžování, pro které je tam připraveno celkem 30 km běžeckých tratí. Hlavní sezóna probíhá ve středisku většinou od začátku února do konce května. Nechybí ani možnost různých mimolyžařských aktivit, jako jsou např. výlety na sněžnicích, projížďky na sněžném skútru a Heli-Ski.

Hotel Riksgränsen

Hotel Riksgränsen je nejvíce vytížen od poloviny února do konce června. Včasná rezervace je proto nutná. Hotel nabízí i tří až šesti lůžkové apartmány, jejichž cena se pohybuje od 1230 do 2055 SEK. Všechny pokoje jsou solidně zařízené. Od konce června do konce září si můžete lůžka v apartmánech pronajmout jednotlivě jako ubytování hostelového typu. Noc vás tak vyjde na 150 SEK na osobu. Součástí hotelu je lázeňský komplex, který nabízí masáže, tělocvičnu, saunu a venkovní vyhřívaný bazén, ze kterého se můžete kochat nádhernými výhledy na jezero Vassijaure. Hotel Riksgränsen patří k nejlepším rekreačním zařízením ve Švédsku . Jeho součástí je i noční klub, kde si můžete zatancovat.

Letní aktivity

Pokud zavítáte do Riksgränsenu během velmi krátkého a chladného léta, můžete se věnovat pěším výpravám do okolí nebo rybaření. Vybavení pro cyklistiku a projížďku na kanoích si můžete půjčit v hotelu Riksgränsen. Jak kolo, tak i kanoe stojí 250 SEK na den.

Sven Hörnell

V Riksgränsenu určitě navštivte sbírku nádherných snímků fotografa Svena Hörnella, který tam žije již celých 50 let a velmi pečlivě zachycuje místní krásnou přírodu a zvěř. Sven se zaměřuje hlavně na národní park Sarek a souostroví Lofoty. Většina jeho fotografií je pořízena ze vzduchu za letu jeho vlastním jednomotorovým letadlem. S tím se vydává na výpravy do nejdivočejších částí Laponska. Sbírku si můžete prohlédnout hned vedle železniční stanice na Riksgränsvägen 10. Budova je označena jménem fotografa – “Sven Hörnell“.

Doprava

Riksgränsen je nejlépe dostupný autem a vlakem. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází ve městě Kiruna (Kiruna Airport) , které je vzdálené asi 120 km. Autem se tam dostanete po silnici E10. Podle mnohých je nejlepší zvolit vlak. Místní železniční stanice se nachází v ulici Riksgränsvägen.


Informace a fakta

GPS: 68.426, 18.1295
Nejbližší letiště: Letiště Kiruna, 113 km
Nejbližší hranice: Norsko, 2,7 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 0:03:45

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.stromma.se/riksgransen

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: vlastní vlaková zastávka, klid, sauna, lesy, velmi chladno
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Riksgränsen: Recenze

Riksgränsen prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Riksgränsen

Webmap: 1 2 3