TIXIK.cz » Města » Lotyšsko » Riga » Riga » Riga

Riga - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Riga: Hlídač pokojů
Riga Mapa Mapa hotelů Riga

RigaRiga

Související témata

Největší města v Lotyšsku, Satelitní mapa Lotyšska, Satelitní mapa Rigy, Tipy na výlety poblíž Rigy, Penziony v Rize, Luxusní ubytování v Rize, Apartmány v Rize, Levné ubytování v Rize, Autopůjčovny v Rize, Riga - počasí, Riga: Fotografie

Doporučené hotely Riga


Zobrazit všechny »


Riga: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Riga Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Rize, Plánovač výletů, Riga a doprava, Čerpací stanice, benzinky
St John's ChurchPláže0.1km
Small GuildBudovy0.2km
SEB Vecrīgas filiāleBanky0.2km
GE Money BankBanky0.2km
Riga Opera HouseDivadla0.2km
Danska BankaBanky0.2km
Latvijas Nacionālā OperaOpery0.2km
Roland's StatueSochy0.3km
Sun MuseumMuzea0.3km
Rīgas domeRadnice0.3km
Town Hall SquareNáměstí0.3km
Museum of the Occupation of LatviaMuzea0.3km
Slovakijas Republikas VēstniecībaAmbasády0.3km
Bastion HillKopce0.3km
Rīgas Tehniskā universitāteUniverzity0.4km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 23:36:54, Adresa: Rātslaukums 1, Riga, Lotyšsko, Telefon: +371 67 026 101, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
skvělé jídlo
zábavný noční život

Proti

příliš mnoho turistů
nepříjemné chladno v zimě
vyskytující se zchátralé budovy
výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
umění
aktivní dovolenou
dark tourism
zdravotní turistiku
romantiku

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 56.9486, 24.1104
Nadmořská výška: 16 m
Počet obyvatel: 700 000
Je to hlavní město?: Ano
Pobřeží: Baltské moře, 12 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 7:45:10

Riga: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 97024.8.2011 9:04:46
Riga je přístav a hlavní město Lotyšska . Rozkládá se na pobřeží Baltského moře, u Rižského zálivu a na březích řeky Daugavy. Riga je největší město Pobaltí, jelikož má přibližně 707 000 obyvatel. Historické centrum Rigy bylo v roce 1997 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.

Pohledy do historie

Díky své poloze bylo území dnešního města osídleno již v pravěku. Oblast byla důležitou obchodní a dopravní křižovatkou. Již od 2. století n. l. existuje zmínka o přístavu Duna urbs, který ležel v místech dnešního města Riga a který obývaly finské kmeny. Od 12. století se Riga objevuje v kronikách jako přístavní město. Riga byla také základnou pro šíření křesťanství na východ. V roce 1282 se stala členem hanzy (sdružení německých obchodních měst) , která ovládala obchod na Baltu. V roce 1581 se s ohledem k obchodním zájmům stala poddanským městem polského krále a součástí polsko-litevského státu. V roce 1621 dobyli Rigu Švédové. V roce 1710 bylo město dobyto ruskými vojsky a připojeno k ruské říši. V roce 1796 se Riga stala nejvýznamnějším ruským přístavem na Baltu. Od konce 18. století se díky průmyslové výrobě město rozrůstalo. Na počátku 60. let 19. století byla v Rize založena universita. Mezi I. a II. světovou válkou byla Riga hlavním městem svobodného státu Lotyšsko . V roce 1940 se město stalo součástí Sovětského svazu, pak mezi lety 1941-44 součástí Německa, a poté znovu Sovětského svazu. Od roku 1991 je pak Riga opět hlavním městem svobodného Lotyšska .

Památky a kultura

Nejvýznamnější památky jsou ve Starém městě, na pravém břehu řeky Daugavy. Najdete tam architektonické a historické stavby od 14. století do dnešních dnů. Nejzajímavější jsou kostel sv. Petra a Rižský dóm , což je největší církevní stavba v Pobaltí. Dóm byl založen v roce 1211 a v průběhu let prodělal řadu přestaveb. Nedaleko dómu stával ve 13. století hrad, který postavili livonští rytíři. V polovině 16. století byl hrad přestavěn na zámek. V současnosti v budově zámku sídlí prezident a tři muzea - Muzeum dějin Lotyšska , Muzeum zahraničního umění a Muzeum dějin literatury. Na ulici Mazá Pils stojí zajímavý soubor domů z 15., 17. a 18. století, nazývaný Tři bratři. V jednom z domů je Muzeum architektury. Nejstarší kostely v Rize jsou kostel sv. Jakuba (Jëkaba baznica) , o němž je první zmínka z roku 1225, a kostel sv. Petra z roku 1209. Z doby nadvlády Švédů pochází Švédská brána, postavená v roce 1698. Nedaleko brány se dochovala jedna z hradních věží, Prašná věž, postavená ve 14. století. V současnosti je ve věži Lotyšské muzeum války. V Rize najdete také řadu dalších zajímavých kostelů, budov a muzeí. Za zmínku stojí dům Mencendorfa ze 17. století, dnes muzeum s dobovým nábytkem a zařízením.

Další zajímavosti

Během 19. století prodělalo město značnou stavební proměnu. Byly tam vybudovány parky, bulváry a okrasný kanál. Domy byly stavěny ve stylu secese. Východně od Starého města leží pěkný park s Pomníkem svobody, Památníkem básníka Jánise Rainise a na jeho okraji stojí Ruská pravoslavná katedrála.

Doprava

Riga má vlastní mezinárodní letiště - Riga International Airport (RIX) . Je velmi dobře dostupná jak vlakem, tak i autobusem a autem.

 13.8.2008 14:04:20
Riga v minulosti představovala důležité hanzovní město. Během 13. až 15. století bohatla z obchodu především se střední a východní Evropou. Ač bylo historické centrum poničeno požáry,

Města a obce v okolí

RigaMārupe (6km)Babīte (10km)Baltezers (16km)Kekava (16km)Salaspils (18km)Jurmala (21km)Garkalne (21km)Ikšķile (26km)

Webmap: 1 2 3