TIXIK.cz » Riegrova stezka

Riegrova stezka - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Riegrova stezka: Hlídač pokojů
Riegrova stezka Mapa Mapa hotelů Riegrova stezka

Riegrova stezkaRiegrova stezka

Související témata

Riegrova stezka: Fotografie

Doporučené hotely Riegrova stezka


Zobrazit všechny »


Riegrova stezka: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Riegrova stezka Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Riegrova stezka a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Turistické stezky, Aktuální čas: 20:10:20, Nadmořská výška: 325m

Riegrova stezka se nachází mezi městy Semily a Železný Brod , na severu České republiky . Je to turistická naučná stezka, která prochází krásným údolím podél řeky Jizery.

Základní informace

Riegrova stezka je dlouhá asi 3 km. Spojuje vesnici Bítouchov na okraji Semil a známé turistické rozcestí Spálov blízko Železného Brodu . Riegrova stezka je značena červenou turistickou značkou. Řeka Jizera je v této části velmi kamenitá a prochází skalnatým kaňonem. V místě, které není jinak prostupné, je pro pocestné vybudován krátký tunel. Na dalším místě má Riegrova stezka pěknou vyhlídku do údolí.

Další zajímavosti

Riegrova stezka je velmi klidné a pěkné místo. Na konci stezky, směrem k Bítouchovu, je Riegrova stezka zakončena úžasnou přírodní scenérii skal, které vystupují z vody. V tomto místě, které se jmenuje Galerie, vede chodník nad vodní hladinou. Ve Spálově se blízko turistické restaurace nachází vodní elektrárna, která zapadá do okolního prostředí. Riegrova stezka není příliš vhodná pro kočárky a jízda na kole je tam zakázána. U hotelu a restaurace ve Spálově je železniční zastávka.


Informace a fakta

GPS: 50.6241, 15.3053
Nadmořská výška: 325 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 13:30:24

Riegrova stezka: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 6202009-07-28 11:58:39
Začíná u hotelu Spálov kde je jednak vlaková zastávka (trať Železný Brod - Tanvald) a hlavně hospoda. Sice už něco pamatuje, ale je útulná. Na stezce je zákaz jízdy na kolech, přesto jsme potkali cyklisty (i bez přilby což je docela hazard) . S kočárkem to je docela problematická cesta, ale dalo by se ve dvou lidech. Nejhezčí úsek je asi "Galerie" - chodník vybudovaný podél skály nad vodou v pěkném kaňonu. Procházka je fakt klídek a relax. Jdete nad řekou a zase tak moc lidí nepotkáte i když se vracíte zpět stejnou cestou.
 2009-09-27 10:42:59
Opravdu krásné místo, pokud tu budete, hlavně ve Spálově, nevynechejte prohlídku místní staré vodní elektrárny, prohíbá vždy ve 12 a ve 14 hodin. Určitě je otevřena o víkendech, bohužel nevím, jak je to v pracovním týdnu..
 Aura: 63Recenze: 2242010-09-26 23:07:18
Na Reigrově stezce jsme byly letos. Autem jsme dojeli na její začátek u obce Spálov. Auto jsme nechali stat u restaurace.
Odtud jsme se vydali na cestu. Zprvu vede po lesní cestě. Až skoro na konci cesty je lávka umístněná nad hladinou řeky. Ještě před tím jsme prošli kolem vodní elektrárny. Do elektrárny se můžete jít podívat.Ale my jsme tam byly ve špatný čas tak bylo zavřeno. Ale i tak to byl velice pěkný výlet. Nakonec jsme se zastavily ještě v hospůdce ve Spálově.
 2009-07-27 16:07:36
Riegerovu stezku můžu jen doporučit. Prošli jsme ji s přítelem včera. Je dlouhá 5km, procházka tak akorát na celé odpoledne. Celá trasa vede pod stromy, takže i v případě, že trochu prší, nezmoknete. Jediné mínus je to, že trasa není dokola, takže se zpět vracíte zase tou samoou cestou. Krásná procházka podél Jizery!
 2011-02-18 13:53:09
Jezdím tady na kole pravidelně a nikdo mě nikdy nekontroloval. Je to úžasné místo a nádherná příroda. Vždy si užiju trochu adrenalinu a rád se sem znovu vracím.

Města a obce v okolí

Semily (3.3km)Malá Skála (8km)Frýdštejn (11km)Vysoké nad Jizerou (10km)Turnov (12km)Lomnice nad Popelkou (11km)Jilemnice (14km)Paseky nad Jizerou (13km)Tanvald (12km)

Webmap: 1 2 3