TIXIK.cz » Města » Rhodos

Rhodos - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Rhodos: Hlídač pokojů
Rhodos Mapa Mapa hotelů Rhodos

RhodosRhodos

Související témata

Satelitní mapa Řecka, Největší města v Řecku, Satelitní mapa Rhodosu, Penziony ve Rhodosu, Luxusní ubytování ve Rhodosu, Levné ubytování ve Rhodosu, Autopůjčovny ve Rhodosu, Rhodos - počasí, Rhodos: Fotografie

Doporučené hotely Rhodos


Zobrazit všechny »


Rhodos: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Rhodos Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Rhodos a doprava
Pili ThalassiniPamátníky0.1km
Kahal Shalom SynagogueSynagogy0.1km
Archeologické muzeum RhodesMuzea0.1km
Magisters CastleHrady a zámky0.3km
Grand Master's PalaceHrady a zámky0.3km
Palác velmistrůMuzea0.3km
Museum of RhodesMuzea0.3km
Rhodes PortPřístavy0.5km
Kolos Rhodský0.6km
Rhodes Municipal GalleryGalerie0.5km
Medieval WindmillMlýny0.5km
Diagoras StadiumStadiony0.6km
Rhodes LighthouseMajáky0.8km
Psaropoula BeachPláže1km
Akti Miaouli BeachPláže1km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 05:20:17

Plusy

blízko k moři

Proti

v létě moc vlhko

Doprava a dopravní možnosti

námořní
mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 36.4438, 28.227
Nadmořská výška: 53 m
Rok založení města: -408
Nejbližší letiště: Letiště Diagoras, 15 km
Pobřeží: Egejské moře
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 8:19:23

Rhodos: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 68Recenze: 24230.1.2012 18:46:19
Asi ne náhodou vám budou v každé cestovní kanceláři tvrdit, že Rhodos je to nejlepší z Řecka. A mají pravdu. Kdo je zvyklý z Řecka na někdy ne příliš upravené ulice a sem tam trochu špíny, ten bude v hlavním městě ostrova hodně udivený. Totálně udržované hradby je největší skvost celého města. Hradby se postupně prolínají celým městem, trávníky jsou na Řecko neobvykle zelné, všechno perfektní. Je vhodné si počkat na večer, kdy se hradby rozsvítí - vypadají pak jako vánoční stromeček.
 Aura: 79Recenze: 97024.8.2011 9:32:40
Rhodos je hlavní město řeckého ostrova Rhodos. Nachází se v jeho nejsevernější části. Staré město Rhodos včetně památek bylo zapsáno v roce 1988 na seznam světového kulturního dědictví UNESCO . Dnes je Rhodos nejoblíbenějším turistickým cílem na ostrově a žije tu více než 60 tisíc obyvatel.

Historie a památky

Oblast dnešního města byla osídlena již ve 4. tisíciletí př. n. l. Historické centrum města Rhodos do dnešních dnů obklopují mohutné městské hradby v délce 4 km. Hradby byly vystavěny v byzantském období a ve 14. století byly upraveny a zesíleny johanity. Bylo vybudováno 20 m vysoké a 12 m silné opevnění s baštami a 2,5 km dlouhým příkopem. Do historického Rhodosu se vstupuje bránou Eleftherias (bránou Svobody) . Osou Rytířské čtvrti je Rytířská ulice, kde jsou domy zdobeny gotickými prvky, erbovními štíty a chrliči. Na nejvyšším místě Starého města můžete navštívit Palác velmistrů postavený v letech 1937 až 1940 na ruinách původního paláce johanitů. V interiéru paláce se nachází řada uměleckých děl. Pod Palácem velmistrů se nachází Amboisova brána, která byla postavena v roce 1512 a zdobí ji reliéf s erbem velmistra d´Amboise.

Přístav

Přístav Mandraki byl v antickém období rhodským válečným přístavem. Jeho molo je dlouhé 400 m a bylo postaveno již v antice. Na molu stojí tři větrné mlýny z 15. století. Na špičce mola stojí pevnost Agios Nikolaos postavená v letech 1464 až 1467. V přístavu se nachází také Kolos Rhodský - zbytky jednoho ze sedmi divů světa. Dle pověstí byla socha Hélia (boha Slunce) umístěna u vjezdu lodí do přístavu, které musely podplouvat pod jeho nohama. Další z dominant Starého města Rhodos je Věž s hodinami (Roloj) pocházející z roku 1851. Věž je dnes využívána jako rozhledna.

Církevní stavby

Nejstarší svatyní ve městě je byzantský kostelík Agios Fanourios pocházející z 9. století. V jeho interiéru jsou fresky z 13. až 15. století. Součástí Starého města Rhodos je také židovská čtvrť s řadou židovských domů a se synagogou Kahal Shalom ze 16. století.

 Aura: 57Recenze: 7631.1.2012 21:31:24
Město Rhodos je krásný. Pokud navštívíte jmenovaný ostrov určitě se zastavte v hlavním městě. Nádherná je místní pevnost, která patří do Unesca. Večer je krásně nasvícená. Na procházce po hradbách se vám tu bude líbit, je odtud krásný výhled na moře a přístav. Ve městě je všude vzorný pořádek, což je na řecká města nevídané.

Města a obce v okolí

RhodosKalithea (7km)Pastida (10km)Faliraki (12km)Theologos (19km)Haraki (33km)Lárdos (43km)Pefki (44km)Kiotari (50km)