TIXIK.cz » Města » Řecko » Kréta » Rethymnon » Rethymno

Rethymno - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Rethymno: Hlídač pokojů
Rethymno Mapa Mapa hotelů Rethymno

Související témata

Největší města v Řecku, Satelitní mapa Řecka, Satelitní mapa Rethymna, Luxusní ubytování v Rethymnu, Apartmány v Rethymnu, Levné ubytování v Rethymnu, Autopůjčovny v Rethymnu, Penziony v Rethymnu, Rethymno - počasí, Rethymno: Fotografie

Doporučené hotely Rethymno


Zobrazit všechny »Rethymno: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Rethymno Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Rethymno a doprava
Rimondi FountainFontány0.1km
Muzeum historie a lidového umění RethymnoMuzea0.1km
Venetian fountainFontány0.1km
Rethimnon Historical MuseumMuzea0.3km
Rethimnon Venetian PortPřístavy0.2km
Marine Life MuseumMuzea0.3km
RethymnoPláže0.3km
Municipal Gallery of Lefteris KanakakisGalerie0.3km
Valide Sultana MosqueMešity0.3km
Rethimnon LighthouseMajáky0.3km
Kara Moussa Passa MosqueMešity0.4km
Rethimnon CathedralKatedrály0.3km
Ecclesiastical MuseumMuzea0.3km
Rethimnon Archaeological MuseumMuzea0.4km
Erofili TheatreDivadla0.6km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 07:15:19, WWW stránky:

Rethymno je město a přístav na řeckém ostrově Kréta. Patří mezi největší letoviska na Krétě. Najdeme ho na severním pobřeží ostrova. Nachází se cca 60 km východně od města Chania. Do hlavního města Kréty Heraklionu je to z Rethymna asi 80 km na východ. V letovisku žije okolo 30.000 obyvatel, ale během letních měsíců tento počet značně stoupá. Najdete zde vše potřebné k prožití krásné dovolené na Krétě, pláže, příjemné hotely, restaurace i lákavé obchody.

Kréta letecky - Letiště Chania (CHQ) a pozemní doprava

Do města Rethymno se dostaneme nejlépe letecky přes Chaniu a potom po silnici. Mezi městy Rethymno a Chania jezdí pravidelné autobusové linky. Dobré autobusové spojení je i do města Heraklion. Dá se tam také dostat autem či motocyklem, které se dají vypůjčit v půjčovnách. Do města Rethymno se nejlépe dostanete po silnici č.90, která vede podél celého severního pobřeží.

Rethymno a turistické zajímavosti

Minulost Rethymna sahá hluboko do let před naším letopočtem. První zmínky o osídlení byly zaznamenány kolem roku 3500 př. n. l. což potvrzují i nálezy z této doby. Největší rozmach města Rethymno nastal ve 4. a 3. Století př. n. l. v dobách helénských. Druhým mezníkem tohoto města je doba benátská ( kolem roku 1200 ) . Právě z doby benátské je dochován největší počet památek a nálezů. Mezi nejlákavější pak patří především pevnost Fortézza, která je veřejnosti přístupná. Platí se zde vstupné. Dalším zajímavým místem města Rethymno je pak jeho přístav, pocházející taktéž z doby benátské. Najdeme tu také maják. Ve městě pak najdeme dochované domy z doby benátské, mešitu Tis Nerandsés či kašnu se lvími hlavami.

Dovolená na Krétě v plážovém letovisku

Okolí přístavu lemují místní pohostinné restaurace a kavárny. Východně od centra města začíná 15 km dlouhá, písčitá pláž. Kolem této pláže je pak soustředěna převážná většina ubytovacích kapacit tohoto letoviska. Najdeme tu hotely, hotelové komplexy ale také ubytování v apartmánech či soukromí. Komu se nechce za zábavou přímo do centra Rethymnou, i tady najde spoustu zábavy. Diskotéky, restaurace, kavárny., plážové bary. Na pláži najdeme plážové služby na vysoké úrovni. Na pláži je spousta slunečníků a lehátek, ale i najdeme tu vodní atrakce, plážový volejbal a další. I lidé hledající více soukromí si na 15 km pláže najdou to svoje místečko. Jedinou nevýhodou je, že tu občas vane silný vítr, ale to je problém celé Kréty.

Půvabné pobřeží Kréty a půjčovny

Západně od Rethymnou můžeme najít krásné malé plážičky se zákoutími. Sem se ale dostaneme pouze autem nebo na motocyklu. Určitě se vyplatí si auto či motorku půjčit na pár dní a poznat tak i jiné místa na Krétě. Několik půjčoven je přímo v Rethymnou. Poté se můžete vydat na výlet například na jižní pobřeží, které se od severního liší hlavně menším turistickým ruchem.

Plusy

bohatá nabídka aktivit
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
krásné památky
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
osobitá místní atmosféra
krásné pláže
zábavný noční život
kvalitní veřejná doprava
dobrá dostupnost
hezký přístav
blízko k moři
pobyty u moře
mírné klima

Proti

výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

shopping
noční život
slavnosti

Doprava a dopravní možnosti

letecká
námořní

Aktivity

potápění
rybaření


Informace a fakta

GPS: 35.369, 24.4752
Nadmořská výška: 7 m
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 19:53:32

Rethymno: Recenze

Rethymno prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

RethymnoAdelianos Kampos (7km)Gerani (7km)Pigi (9km)Georgioupolis (19km)Kalyves (29km)Plakiás (21km)Frangokástellon (30km)Kalathas (41km)

Webmap: 1 2 3