TIXIK.cz » Španělsko » Real Monasterio de San Lorenzo de el Escorial

Real Monasterio de San Lorenzo de el Escorial - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Real Monasterio de San Lorenzo de el Escorial: Hlídač pokojů
Real Monasterio de San Lorenzo de el Escorial Mapa Mapa hotelů Real Monasterio de San Lorenzo de el Escorial

Související témata

Real Monasterio de San Lorenzo de el Escorial: Fotografie

Doporučené hotely Real Monasterio de San Lorenzo de el Escorial


Zobrazit všechny »Real Monasterio de San Lorenzo de el Escorial: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Real Monasterio de San Lorenzo de el Escorial Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Real Monasterio de San Lorenzo de el Escorial a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Hrad Santillana29km
Santiago Bernabéu42km
Kulturní krajina Aranjuez77km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Náboženství, Aktuální čas: 19:34:24, Adresa: C/ Juan de Borbón y Battemberg, s/n, 1, San Lorenzo de El Escorial, Španělsko, Telefon: +34 918 90 59 02, WWW stránky:

Real Monasterio de San Lorenzo de el Escorial je monumentální klášter, nacházející se ve Španělsku asi 45 km od hlavního města Madridu , na úpatí pohoří Sierra de Guadarrama, v obci San Lorenzo de El Escorial.

Jedna z největších staveb ve Španělsku

Real Monasterio de San Lorenzo de el Escorial byl postaven v letech 1563-1584 na příkaz krále Filipa II. Je postaven ve stylu pozdní renesance a v té době se rozvíjejícího baroka. Hlavním architektem se stal Juan Bautista Alfonsis de Toledo a po jeho smrti stavbu dokončil jeho pomocný kreslíř Juan de Herrera. Stavba měla sloužit jednak jako mauzoleum pro španělské krále, ale také jako královský palác a budovy pro vzdělávání. Real Monasterio de San Lorenzo de el Escorial je jedna z největších staveb ve Španělsku . Má tvar obdélníku o rozměrech 206 m na 161 m. Je tu celkem 1200 dveří a 2600 oken. Celý klášter je obklopen terasami a šesti věžemi, z nichž jsou čtyři po obvodu a dvě uprostřed stavby. Na stavbě kláštera se podílelo na 1500 dělníků. Celá stavba Real Monasterio de San Lorenzo de el Escorial je z bílošedého granitu. Na samotné výzdobě kláštera se podíleli malíři a sochaři jako El Greco, Tizian, Michelangelo a Velázquez.

Areál Real Monasterio de San Lorenzo de el Escorial

V areálu Real Monasterio de San Lorenzo de el Escorial se nachází také bazilika San Lorenzo el Real, která stojí uprostřed komplexu. Dále tu můžete navštívit knihovnu s rozměry 44 m na délku, 9 m na šířku a 10 m na výšku. V budově knihovny jsou vyřezávané police, kde se nachází na 40 000 výtisků. Za bazilikou stojí samotný královský palác Filipa II. Hned vedle stojí Pantheon de Reyes, což je královská hrobka, a Pantheon da Infantes, kde jsou pohřbeni princové-následníci trůnu. Obě budovy jsou zdobeny mramorem a bronzem.

Praktické informace

Vstupné do Real Monasterio de San Lorenzo de el Escorial je pro dospělé 8 € a pro děti 6 €. Komplex je otevřen od dubna do září od úterý do neděle od 10 do 19 hodin. Od října do března je otevřeno od úterý do neděle od 10 do 18 hodin. Od roku 1984 je Real Monasterio de San Lorenzo de el Escorial zapsán na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO .


Informace a fakta

GPS: 40.5892, -4.1479
Telefon:
Typ objektu:
Upřesnění typu objektu:
Duchovní směr:
Název církve nebo řádu spravujícího objekt:
Kdo objekt založil?:
Rok vzniku:
Komu je objekt zasvěcen?:
Sloh:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:37:23

Real Monasterio de San Lorenzo de el Escorial: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 65Recenze: 22923.11.2010 15:05:43
Kdo chce proniknout více do kastilské duše,neměl by návštěvu El Escorialu vynechat. Nejcennější je sbírka obrazů, ta opravdu stojí za to. Samotná stavba na mě působila kasárensky a docela depresivně. Návštěva mauzoela je opravdu jen pro chladné povahy. Jdete dvě patra dolů temnou úzkou chodbou lemovanou vínovým a tmavě zeleným mramorem, až sestoupíte do kulaté místnosti, kde jsou v několika řadách nad sebou rakve s pozůstatky králů, dvě rakve jsou připravené už pro současná královská veličenstva, krále Juana Carlose a královnu Sofii. Citlivé povahy nechť si raději neberou sluchátka: v místnosti Panteon de los Infantes je uprostřed obrovský kulatý a načinčaný bílý "dort" s rakvemi infantů, kteří se nedožili věku jednoho roku. Zapnete-li si sluchátka v této místnosti, první, co se v nich ozve, je dětský pláč... Z této ponuré místnosti se vracíte opět tím dvoupatrovým mramorovým a temným schodištěm, ovšem vystoupáte-li vzhůru, první, co se objeví jsou pestrobarevné suvenýry prodejny. Zkrátka z hrobky přímo do prodejny suvenýrů. To nemá chybu.

nechci návštěvu El escorialu zlehčovat, milovníci výtvarného umění si přijdou na své, nejen v "galerii", ale i v bazilice, je to jedinečná přehlídka toho nejlepšího výtvarného umění. Strávili jsme uprostřed tohoto komplexu opravdu celý den, asi 6 hodin. O Španělsku a jeho identitě vypovídá tato stavba a její interiéry opravdu mnoho.

Města a obce v okolí

San Lorenzo de El Escorial (0.4km)Guadarrama (11km)Las Navas del Marqués (15km)Alpedrete (13km)Robledo de Chavela (13km)Valdemaqueda (15km)Torrelodones (19km)Collado Mediano (16km)Moralzarzal (18km)