TIXIK.cz » Města » Ravenna

Ubytování Ravenna

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ravenna: Hlídač pokojů
Ravenna Mapa Mapa hotelů Ravenna

RavennaRavenna

Související témata

Satelitní mapa Ravenny, Penziony v Ravenně, Luxusní ubytování v Ravenně, Autopůjčovny v Ravenně, Apartmány v Ravenně, Ravenna - počasí, Ravenna: Fotografie

Doporučené hotely Ravenna


Zobrazit všechny »


Ravenna: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ravenna Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Ravenna a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 13:15:37, Telefon: +39 0544 39972, WWW stránky:

Ravenna je město nacházející se v Itálii . Leží v severozápadní části země, na pobřeží Jaderského moře.Ravenna je hlavním městem provincie Emilia-Romagna. V dnešní době zde žije okolo 153 000 obyvatel.

Pohledy do historie

První osídlení této oblasti je neznámé. V období vrcholného císařství zde byl vybudován přístav, který se později stal základnou Římské říše. Od 6. století dochází k úpadku města. V roce 1796 patřila Ravenna papežskému státu. V roce 1861 se stalo město součástí sjednoceného Italského království.

Turistické zajímavosti - UNESCO

Dominantou města Ravenna je 8 křesťanských památek, které jsou zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO . Je to křtitelnice Neonian z roku 430, Mauzoleum Galla z Placidia z roku 430, baptisterium Arian z roku 500, Arcibiskupská kaple z roku 500, bazilika Sant Apollinare Nuova z roku 500, Mauzoleum Theodorika z roku 520, bazilika San Vitale z roku 548 a bazilika Sant Apollinare in Classe z roku 549. K dalším zajímavostem města Ravenna patří kostel Santo Spirito z 5. století, kostel sv. Jana Evangelisty z 5. století, bazilika sv. Francise z přelomu 10. a 11. století, kostel Santa Maria Maggiore z roku 1671 a kostel San Giovanni Battista z roku 1683 se středověkou zvonicí.

Pláže

Ravenna je také oblíbená díky mnoha kilometrům pláží. Pláže se táhnou v délce asi 36 km a jsou charakteristické jemným pískem. Podél pláží stojí většina hotelových komplexů. Nejoblíbenější je údajně ravennská pláž Marina di Ravenna. Tato pláž nabízí relaxaci i sportovní vyžití.

Turistické služby

Ravenna nabízí širokou nabídku ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Samozřejmostí je mnoho pizzerií, trattorií (druh italské restaurace) , kaváren a obchůdků s módou. Oblíbená pizza vás vyjde na 10–15 EUR.

Doprava

Ravenna je nejlépe dostupná autem, vlakem a letadlem. Autem se sem dostanete po dálnici A14 z Rimini do Modeny . Vlakem se do města dostanete buď z Bologni nebo z Rimini . Nejbližší letiště se nachází v Bologni (Aeroporto G. Marconi di Bologna) , která je od Ravenny vzdálená přibližně 80 km.

Plusy

mírné klima

Vhodné pro

studium


Informace a fakta

GPS: 44.4178, 12.1997
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 13:12:31

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.turismo.ravenna.it/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: chudinské čtvrti, nesnesitelné letní teploty, občas špatné počasí, slabší noční život, nepříjemné chladno v zimě
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zajímavosti: vánoční trhy

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Ravenna: Recenze

Zobrazit recenze:
 2009-08-24 15:30:55
Raně křesťanské památky a mozaiky města Rovena pocházejí z 5. - 6. století. Jedná se o osm staveb, které svědčí o vyspělém stupni architektury a uměleckého vyjádření. Snoubí se zde styly řecko-římské, orientální, západní a také křesťanské ikonografie. Na seznam UNESCO byly památky města Rovena zapsány roku 1996.

Města a obce v okolí

Ravenna (0km)Lido Adriano (9km)Santerno (11km)Marina di Ravenna (10km)Porto Corsini (10km)Russi (14km)Marina Romea (12km)Bagnacavallo (18km)Lido di Classe (15km)

Webmap: 1 2 3