TIXIK.cz » Kopřivnice » Raškův kámen

Raškův kámen - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Raškův kámen: Hlídač pokojů
Raškův kámen Mapa Mapa hotelů Raškův kámen

Raškův kámenRaškův kámen

Související témata

Raškův kámen: Fotografie

Doporučené hotely Raškův kámen


Zobrazit všechny »


Raškův kámen: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Raškův kámen Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Raškův kámen a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Skály, Aktuální čas: 20:07:47, Nadmořská výška: 482m

Raškův kámen je skalní vyhlídka. Raškův kámen leží u města Kopřivnice v Moravskoslezském kraji v České republice. Na Raškův kámen se dostaneme z kopřivnické vlakové či autobusové zastávky po modré turistické značce přičemž musíme u polikliniky na rozcestníku odbočit na žlutou turistickou značku, která nás dovede až tam. Část cesty vede v běžném městském terénu skoro po rovince, druhá část vede v lese polesních cestách skoro pořád do kopce ale stoupání kopce není nijak těžké. Z centra města Kopřivnice je to pěšky asi 1h. 30min. Raškův kámen je malinká skalka vysoká 20 metrů, jet tvořena ze štramberského vápence jako skoro většina skalisek v okolí (štramberský vápenec je nádherně bílý oproti třeba kopřivnickému) . Raškův kámen vzniknul podobně jako Váňův kámen kdysi dávno odtržením korálového útesu a přesunu na jiné místo. V nejvyšším bodě Raškův kámen je postavená vyhlídka z které je překrásný výhled na Červený kámen, Kotouč z části Štramberka a Bílou horu. Raškův kámen je celoročně bezplatně přístupný.

Informace a fakta

GPS: 49.5836, 18.163
Nadmořská výška: 482 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 16:36:03

Raškův kámen: Recenze

Raškův kámen prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Kopřivnice (2.3km)Štramberk (3.4km)Frenštát pod Radhoštěm (5km)Příbor (6km)Nový Jičín (11km)Čeladná (13km)Frýdlant nad Ostravicí (14km)Starý Jičín (15km)Ostravice (17km)

Webmap: 1 2 3