TIXIK.cz » Rašeliniště na Čihadle

Rašeliniště na Čihadle, Česká republika - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Rašeliniště na Čihadle: Hlídač pokojů
Rašeliniště na Čihadle Mapa Mapa hotelů Rašeliniště na Čihadle

Související témata

Rašeliniště na Čihadle: Fotografie

Doporučené hotely Rašeliniště na Čihadle


Zobrazit všechny »Rašeliniště na Čihadle: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Rašeliniště na Čihadle Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Rašeliniště na Čihadle a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 23:13:12, Nadmořská výška: 973m

Rašeliniště na Čihadle se nachází v sedle mezi Černou horou a Smědavskou horou, v Jizerských horách , na severu České republiky . Je jedním z nejznámějších vrcholových rašelinišť. Společně s rašelinným lesem a menším rašeliništěm Žďárek bylo vyhlášeno Státní přírodní rezervací. Pramení zde potok Jedlová a Černý potok. Rašeliniště na Čihadle získalo svůj název podle čihařů, kteří zde lovili ptáky. Na okraji rašeliniště se nachází 4 metry vysoká jednopatrová vyhlídková věž. Rašeliniště na Čihadle je nejlépe přístupné z Hejnic po Štolpišské silnici.

Rašeliniště na Čihadle a ochrana přírody

Přírodní rezervace Rašeliniště na Čihadle byla vyhlášena v roce 1960. Jedná se o tzv. sedlové vrchoviště s porosty zakrslých smrků. Leží na rozvodí s rašelinnými jezírky, které se také nazývají blänky. Přírodní rezervace Rašeliniště na Čihadle má plochu 3,5 hektaru a dalších 11,25 hektaru je její ochranné pásmo. Na celkové ploše 14,75 hektaru žije severská flóra s řadou vzácných a ohrožených druhů. Rezervace Rašeliniště na Čihadle je v současnosti ohrožena vysycháním z důvodu odtěžení dřeva napadeného imisemi. V současnosti je po obvodu rezervace prováděna výsadba ochranného pásu dřevin. Celá rezervace je oplocena z důvodu zabránění vstupu zvěře, která by mohla ohrozit výsazené listnáče.


Informace a fakta

GPS: 50.8331, 15.2315
Nadmořská výška: 973 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 12:13:37

Rašeliniště na Čihadle: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 6202010-08-22 18:09:05
Přibližně 20 metrů od hlavní cesty a vstupu do rezervace se nachází dřevěná vyhlídková plošina. Okolní porost ji téměř zastínil takže není z cesty vidět, ale přesto v některých směrech získáte velmi pěkný výhled na rašeliniště a Jizerské hory. Na vyhlídkovou plošinu se stoupá po dřevěném žebříku, dlohém cca 6 až 8 metrů. Stavba byla realizována díky Správě chráněnné krajinné oblasti Jizerské hory, obecně prospěšné společnosti Společnost pro Jizerské hory a jejím sponzorům.
 Aura: 49Recenze: 702010-09-27 19:22:48
Tady na rašeliništích jsem se byla podívat před několika lety ale už si to bohůžel moc nepamatuju ale vím že jsme šli po dřevěném,,chodníčku´´ a líbilo se mi tam a jako malá raubířka jsem samozřejmě chtěla pořád chodit mimo vyznačenou cestu což je nebezpečné. Ted bych si tu cestu určitě vychutnala daleko lépe a zajímala se spíše o krásu přírody.

Města a obce v okolí

Bedřichov (8km)Janov nad Nisou (8km)Horní Polubný (11km)Desná (10km)Lučany nad Nisou (10km)Raspenava (11km)Smržovka (11km)Kořenov (13km)Tanvald (12km)

Webmap: 1 2 3