TIXIK.cz » Města » Francie » Azurové pobřeží » Ramatuelle

Ramatuelle - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ramatuelle: Hlídač pokojů
Ramatuelle Mapa Mapa hotelů Ramatuelle

RamatuelleRamatuelle

Související témata

Největší města ve Francii, Satelitní mapa Francie, Apartmány v Ramatuelle, Luxusní ubytování v Ramatuelle, Penziony v Ramatuelle, Satelitní mapa Ramatuelle, Ramatuelle: Fotografie

Doporučené hotely Ramatuelle


Zobrazit všechny »


Ramatuelle: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ramatuelle Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Ramatuelle a doprava, Čerpací stanice, benzinky
Moulins de PallasKopce1km
Les TournelsKempy3km
La CigaleKempy3km
Pláž PampelonnePláže4km
Pláž Bonne TerrassePláže5km
Kon TikiKempy4km
Pláž GigaroPláže4km
Pláž l'EscaletPláže4km
Pláž SylvabellePláže4km
Gassin****Kempy4km
Pláž Toison d'OrPláže5km
SelectionKempy5km
Pláž La DouanePláže5km
Pláž TahitiPláže5km
Pláž PardigonPláže6km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 06:32:44, WWW stránky:

Ramatuelle je městečko v departementu Var, v jihovýchodní Francii . Má asi 2 tisíce obyvatel a leží nedaleko světoznámých přímořských letovisek Saint-Tropez , Sainte-Maxime a Gassin . V okolí města najdete známé pláže s bílým pískem, Pampelonne. Pobyt zde doporučujeme všem, kdo nemají rádi velká přímořská letoviska.

Historie

Zdejší oblast byla osídlena již v pravěku. Z této doby se zde zachovalo keltské pohřebiště, Dolmen de la Baie de Briande. Kolem 10. století obsadili oblast Arabové. První písemné zmínky o Ramatuelle pocházejí z roku 1055. V období náboženských válek bylo středověké město skoro zničeno. Zbyly z něj jen části hradeb a stará strážní věž.

Historické památky

Nejznámější památkou ve městě je kostel Notre-Dame z roku 1620. Nachází se v centru města u starých hradeb a jeho zvonice bývala dříve strážní věží středověkých hradeb. Kousek od centra můžete navštívit historickou věznici, která byla postavena za vlády Napoleona III. Dominantou pobřeží je maják Camarat, tyčící se na stejnojmenném mysu. Svou výškou téměř 130 metrů je to druhý největší maják v celé Francii. Nedaleko města se nachází vrchol Paillas, na kterém můžete navštívit starý větrný mlýn. Z mnoha mlýnů postavených v okolí mezi 16. a 19. stoletím se dochoval pouze tento. V roce 1997 prošel celkovou rekonstrukcí a je přístupný veřejnosti. Každé pondělí se zde pořádají prohlídky s průvodcem.

Kultura a sport

Ve městě Ramatuelle se pravidelně konají jazzové koncerty a každoročně v červenci třídenní festival klasické hudby, Festival Classique de Ramatuelle. Také můžete navštívit známý divadelní festival, Festival de théâtre et de variétés de Ramatuelle. V okolí města je k dispozici golfové hřiště, a také tenisové kurty. Máte zde také možnost vyjet si do okolí na koni.

Plusy

pestrá nabídka ubytování
klid
i luxusní ubytování
blízko do větších měst
lesy

Proti

daleko od letiště

Služby

pekárna
knihkupectví
kemp
autoopravna
zubař
doktor
čerpací stanice


Informace a fakta

GPS: 43.2145, 6.6125
Nejbližší letiště: Letiště Nice-Côte d'Azur, 69 km
Pobřeží: Baleárské moře, 3,5 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 11:46:30

Ramatuelle: Recenze

Ramatuelle prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Ramatuelle (0km)Saint-Tropez (7km)Cavalaire-sur-Mer (8km)Sainte-Maxime (11km)Cavalière (17km)La Garde-Freinet (16km)Le Plan-de-la-Tour (15km)Les Issambres (16km)Collobrières (25km)

Webmap: 1 2 3