TIXIK.cz » Města » Ralsko

Ralsko - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ralsko: Hlídač pokojů
Ralsko Mapa Mapa hotelů Ralsko

RalskoRalsko

Související témata

Ralsko - satelitní mapa, Ralsko: Fotografie

Doporučené hotely Ralsko


Zobrazit všechny »


Ralsko: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ralsko Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Ralsko a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 21:36:20, Nadmořská výška: 332m

Ralsko je město nacházející se v oblasti bývalého vojenského výcvikového prostoru Ralsko u města Mimoň . Cca 30km jihovýchodně od města Liberec v České republice . Ralsko se skládá z osad Kuřívody, Ploužnice, Boreček, Horní Krupá, Hradčany a Náhlov. Kuřívody vznikly kolem roku 1270 z iniciativy krále Přemysla Otakara II. Tehdy byl užíván název Freistadt. Od 15. století byl používán český název Kuřívody. Název byl odvozen od nedostatku vody. Z tohoto důvodů se Kuřivody nikdy nerozrostly do větších rozměrů opravdového města. Ikdyž přes Kuřívody vedla již v 16. století poštovní cesta ze Žitavy do Prahy . Z původních Kuřívod zůstal pouze kostel, poštovní stanice a tvrz. Ralsko a jeho místní části i další obce byly zásadně ovlivněny vojenským výcvikovým prostorem, který svoji funkci plnil již za Rakouska Uherska. Potom zde cvičila Československá armáda a během 2. světové války Německá armáda a nakonec Sovětská armáda. Ta zde byla od okupace v roce 1968 až do roku 1991. Bývalý vojenský prostor je tvořen rozsáhlými lesy, pískovcovými skalními útvary, bažinami, suchými planinami, vytesanými skalními sklepy, zříceninami hradů a zbytky zaniklých vesnic. Oblast je turisticky velmi přitažlivá a prochází tudy řada značených turistických a cyklistických tras.

Informace a fakta

GPS: 50.5849, 14.8015
Nadmořská výška: 332 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 21:20:18

Ralsko: Recenze

Ralsko prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Doksy (11km)Mnichovo Hradiště (14km)Stráž pod Ralskem (13km)Žehrov (22km)Kosmonosy (19km)Česká Lípa (22km)Šimonovice (22km)Turnov (25km)Mladá Boleslav (21km)

Webmap: 1 2 3