TIXIK.cz » Slovensko » Žilinský kraj » Okres Žilina » Rájecká dolina

Rájecká dolina - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Rájecká dolina: Hlídač pokojů
Rájecká dolina Mapa Mapa hotelů Rájecká dolina

Související témata

Rájecká dolina: Fotografie

Doporučené hotely Rájecká dolina


Zobrazit všechny »Rájecká dolina: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Rájecká dolina Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Rájecká dolina a doprava, Bankomaty, Nejbližší zastávka MHD
Lázně Nimnica21km
Chata pod Suchým22km
Hrčava49km
Kamenné moře - Vyhne66km
Tuł67km
Kotarz70km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Údolí, Aktuální čas: 09:12:53, Nadmořská výška: 482m

Rájecká dolina nebo též Rajecká kotlina je nádherná přírodní lokalita na Slovensku . Je součástí Žilinské kotliny. Rájecká dolina je ze západní strany tvořena Strážovskými vrchy s nejvyšším vrchem Strážov a z východní strany ji ohraničuje masiv Lúčanské Malé Fatry . Lokalitou protéká řeka Rajčanka. Celé toto území je bohaté na faunu i flóru. Hlavním centrem Rajecké doliny je obce Rajecké Teplice , která je díky svým termálním pramenům a lázním hojně vyhledávána. Rájecká dolina nabízí návštěvníkům nejen mnoho přírodních krás, ale také památek. K dispozici je tu mnoho turistikých stezek. Na své si zde přijdou jak milovníci pěší turistiky, tak i cykloturistiky.

Informace a fakta

GPS: 49.0968, 18.6531
Nadmořská výška: 482 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 15:07:04

Rájecká dolina: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 65Recenze: 22922.6.2010 20:36:58
Jako výchozí bod k výletům vřele doporučuji lázeňské městečko Rájecké Teplice. Koupíte-li si lázeňský balíček a necháte-li si procedúry vhodně uspořádat (ráno a večer) , celé dny budete mít na krásné výlety do okolí - Súlov (skály i hrad) , Lietava, folklorní městečko Čičmany a historické město Žilina. Toto město pravdu stojí za návštěvu, je krásně opravené, má nádherné historické centrum a náměstí s podloubímí, kde je množství hospůdek a letních teras k občerstvení. V Rajeckých Teplicích jsem byla několikrát a vřele doporučuji už pro samé lázně, ale práve i pro ty výlety do kolí. Lázně jsou pro konání výletů velmi vhodně umístěné. Kdyby bylo možno hvězdičkovat, dala bych pět hvězdiček. Zejména Češi jsou tam velmi vřele vítáni.

Města a obce v okolí

Považská Bystrica (15km)Bystrička (18km)Žilina (15km)Martin (20km)Teplička nad Váhom (17km)Púchov (24km)Stráža (23km)Belá (26km)Terchová (33km)

Webmap: 1 2 3