TIXIK.cz » Srbsko » Rajacke pimnice

Rajacke pimnice, Srbsko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Rajacke pimnice: Hlídač pokojů
Rajacke pimnice Mapa Mapa hotelů Rajacke pimnice

Rajacke pimniceRajacke pimnice

Související témata

Rajacke pimnice: Fotografie

Doporučené hotely Rajacke pimnice


Zobrazit všechny »


Rajacke pimnice: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Rajacke pimnice Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Nejlevnější ubytování, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Rajacke pimnice a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 13:04:36

Rajacke pimnice jsou rozsáhlým souborem vinných sklepů a zařízení pro výrobu a skladování vína. Nacházejí se v Srbsku přibližně 20 km jižně od města Negotin u vesnice Rajac . Patří mezi turisticky atraktivní, ale nedoceněné lokality.

Vesnice vinných sklepů

Rajacke pimnice jsou v podstatě vesnicí vinných sklepů, které umožňují sezónní bydlení. Tento jedinečný architektonický komplex sestává z 270 vinných sklepů. Pimnice jsou zapuštěné do země, postavené z kamenů a dřeva se stěnami místy až metr silnými. V podzemí se víno uchovává a v nadzemní části se zpracovává. Cílem těchto staveb bylo udržet stálou teplotu vína.

Sezonní základna vinařů

Pimnice byly v celé oblasti důležitou sezónní základnou místních vinařů. Mnohdy byly pro obyvatele v sezoně důležitější než vlastní domovské vesnice. Tomu odpovídalo i vybavení a zajištění služeb. Rajacke pimnice se nacházely v blízkosti vinic.

Vinařská oblast Negotin

Právě oblast kolem města Negotin je známá pro svá kvalitní vína, která získala velmi dobrá ocenění. Jsou zde ideální podmínky pro pěstování vína, protože v oblasti je ročně průměrně 265 slunečných dnů. Důležitým faktorem je tradiční způsob výroby. Rajacke pimnice jsou dnes vedle tradičního ukládání vína uzpůsobeny také k pobytu hostů, kterým víno z místní produkce jistě zachutná. Vybudování komplexu Rajacke pimnice trvalo od poloviny 18. století do 30. let 20. století.

Rajacke pimnice v blízkosti hranice

Rajacke pimnice díky pozici v blízkosti hranic do Bulharska a Rumunska jsou lákavou variantou pro výlety a odpočinek v této lokalitě. Přibližně 40 km daleko se u Dunaje nachází známá bulharská pevnost Baba Vida .


Informace a fakta

GPS: 44.0974, 22.5497
Nadmořská výška: 202 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:26:38

Rajacke pimnice: Recenze

Rajacke pimnice prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Negotin (15km)Zaječar (31km)

Webmap: 1 2 3