TIXIK.cz » Města » Polsko » Mazovsko » Radom

Hotely Radom

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Radom: Hlídač pokojů
Radom Mapa Mapa hotelů Radom

RadomRadom

Související témata

Největší města v Polsku, Satelitní mapa Polska, Satelitní mapa Radomi, Autopůjčovny v Radomi, Radom - počasí, Radom: Fotografie

Doporučené hotely Radom


Zobrazit všechny »


Radom: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Radom Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Radomi, Plánovač výletů, Radom a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Muzeum im. Jacka MalczewskiegoMuzea1km
Muzea1km
M1 Shopping MallShopping2km
Letiště RadomLetiště4km
Radom-Sadków AirportLetiště4km
Muzeum Wsi RadomskiejMuzea7km
Letiště Radom-Piastrów GliderLetiště9km
Miejsce wystepowania Psilocibe SemilanceataVyhlídky12km
Hrad IlzyHrady a zámky27km
Regionální muzeum v IlzyMuzea27km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 02:04:31, WWW stránky:

Radom je průmyslové město v Polsku , které nabízí i řadu zajímavých památek. Nachází se v centrální části země na řece Mleczna. V současné době žije ve městě přibližně 230 000 obyvatel.

Pohledy do historie

Oblast dnešního města byla osídlena již v 8. století. V 2. polovině 10. století tu byl postaven hrad, ale první písemná zmínka o Radomu pochází z roku 1155. Důležitý rozkvět zaznamenalo město za vlády Kazimíra III. Velikého ve 14. století. V roce 1628 město poničil silný požár. Před druhou světovou válkou tvořili skoro 40% obyvatel města Židé. Během války vzniklo v tomto městě ghetto, ve kterém bylo vězněno až 32 000 Židů. V roce 1991 navštívil město papež Jan Pavel II.

Turistické zajímavosti

Nejzajímavější památky města jsou: katedrála Panny Marie (postavená na přelomu 19. a 20. století) , tržní náměstí (Rynek) se starými měšťanskými domy z 16. a 17. století, klášter Bernardinů (patří k nejstarším na světě) , farní kostel sv. Jana a kostel sv. Václava (nejstarší dochovaná stavba ve městě postavená ve 13. st.) . Vyhledávaný je také královský zámek a stará elektrárna z roku 1903, která je ojedinělou technickou památkou. Radom má také hezké parky, např.: park Kościuszki nebo tzv. Stará zahrada (Stary Ogród) , která byla založena v roce 1820. Nejvíce navštěvovaná muzea ve městě jsou: muzeum současného umění (Muzeum Sztuki Współczesnej) , umělecká galerie (Akademická Galeria Sztuki "Rogatka") , regionální skanzen (Muzeum Wsi Radomskiej) a Muzeum Jacka Malczewskiho, známého polského malíře, který se věnoval modernismu a symbolismu.

Turistické služby

Město nabízí mnoho různých restaurací, kde se dá dobře najíst. Na nákupy se můžete vydat do ulice Żeromskiego a jejího přilehlého okolí, nebo navštivte některé z nákupních center: galerii Echo, nákupní centrum M1 či obchodní dům Senior.

Zábava

Radom hostí během roku řadu akcí a festivalů. Ty nejnavštěvovanější jsou Dny města Radom (Dni Radomia) , oslava patrona města (Kaziki) , mezinárodní festival staré hudby (Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia) a divadelní festival. Asi nejpopulárnější akcí je Radomská letecká show, která se koná na konci srpna. Každý rok na ni zavítají desítky tisíc lidí z Polska i zahraničí.

Plusy

rovinaté okolí

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

studium


Informace a fakta

GPS: 51.402, 21.1571
Nadmořská výška: 169 m
Počet obyvatel: 200 000
Rok založení města: 1364
Vzdálenost do hlavního města: Varšava, 106 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 15:18:04

Radom: Recenze

Radom prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

RadomJedlnia-Letnisko (13km)Wolanów (13km)Jedlińsk (12km)Kozienice (34km)Skarżysko-Kamienna (36km)Palczew (37km)Starachowice (39km)Warka (43km)

Webmap: 1 2 3