TIXIK.cz » Polsko » Dolnoslezsko » Wroclaw » Radnice ve Wrocławi

Radnice ve Wrocławi - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Radnice ve Wrocławi: Hlídač pokojů
Radnice ve Wrocławi Mapa Mapa hotelů Radnice ve Wrocławi

Radnice ve WrocławiRadnice ve Wrocławi

Související témata

Radnice ve Wrocławi: Fotografie

Doporučené hotely Radnice ve Wrocławi


Zobrazit všechny »


Radnice ve Wrocławi: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Radnice ve Wrocławi Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Radnice ve Wrocławi a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Dębowa30km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Radnice, Aktuální čas: 02:30:40, Adresa: Rynek 1, Wrocław, Polsko, Wrocław, 50-101, Telefon: +48 71 347 16 93, WWW stránky: ,

Radnice ve Wrocławi je symbol a jedna z nejvýznamnějších památek města Wrocław na jihozápadě Polska . Nachází se přímo na centrálním náměstí města. Radnice ve Wrocławi patří k nejlépe dochovaným původním radnicím v celém Polsku . Její historie se datuje až do třináctého století. Radnice ve Wrocławi zaujme turisty především ojedinělou architekturou a mnoha dekorativními stavebními prvky.

Pohledy do historie

Radnice ve Wrocławi byla vybudována ve 13. století. V 15. století byla do značné míry přestavěna v pozdně gotickém stylu. Na konci 16. století k ní byla přistavěna 66 metrů vysoká renesanční věž. V polovině 19. století pak přišla asi nejvýznamnější změna. K radnici byla přistavěna novogotická část, která byla v následné rekonstrukci spojena s původní stavbou. Během druhé světové války byla Radnice ve Wrocławi poškozena. Renovace byla dokončena v roce 1953.

Radnice ve Wrocławi

Nejznámější část Radnice ve Wrocławi je její východní strana. Na ní naleznete různé zajímavé stavební prvky, jako například gotické fiály nebo arkýř. Nechybí zde astronomické hodiny z konce 16. století. Další arkýře objevíte na jižní straně, kde jsou také sochy, které znázorňují život místních měšťanů v období středověku. Součástí Radnice ve Wrocławi je renesanční věž.

Radnice ve Wrocławi dnes

V nejstarší části budovy dnes sídlí Muzeum měšťanského umění. Novější část se využívá při zasedáních městské rady. Ve sklepě Radnice ve Wrocławi najdete sedm set let starou pivnici.


Informace a fakta

GPS: 51.1096, 17.0322
Nadmořská výška: 123 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:45:56

Radnice ve Wrocławi: Recenze

Radnice ve Wrocławi prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Wroclaw (0.4km)Radwanice (8km)Psary (9km)Bielany Wrocławskie (9km)Samotwór (14km)Długołęka (13km)Domasław (12km)Brzezina (17km)Karczyce (20km)

Webmap: 1 2 3