TIXIK.cz » Polsko » Velkopolsko » Poznaň » Radnice v Poznani

Radnice v Poznani - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Radnice v Poznani: Hlídač pokojů
Radnice v Poznani Mapa Mapa hotelů Radnice v Poznani

Radnice v PoznaniRadnice v Poznani

Související témata

Radnice v Poznani: Fotografie

Doporučené hotely Radnice v Poznani


Zobrazit všechny »


Radnice v Poznani: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Radnice v Poznani Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Radnice v Poznani a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Přírodní rezervace Morasko9km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Architektura, Aktuální čas: 13:56:33, Adresa: Stary Rynek 1, Poznań, Polsko

Radnice v Poznani je pravděpodobně nejznámější budova a jeden z hlavních symbolů města Poznaň . To se nachází na západě Polska . Radnice v Poznani stojí na Starém náměstí , přímo v samém centru města. Je postavena v renesančním stylu. Radnice v Poznani je oblíbená turistická atrakce i díky populárnímu mechanismu na věži - dvěma kozly, kteří se trkají. V současné době budova této radnice slouží jako muzeum.

Stručná historie

První budova byla vystavena na tomto místě koncem třináctého století. Jednalo se o gotickou stavbu. Radnice v Poznani, až na menší změny, zůstala v této podobě pak více než dvě stě let. V roce 1536 byla zničena požárem, který postihl velkou část tehdejšího centra Poznaně . Radnice v Poznani byla následně přestavena v renesančním stylu. Tato rekonstrukce s sebou nesla výrazné změny, včetně zvětšení budovy. Na konci 17. století byla vystavěna nová devadesátimetrová věž. Zhruba o sto let později byla velká část radnice přestavěna v klasicistním stylu. Radnice v Poznani tak získala základ své dnešní podoby. Byla ještě stavebně upravena v letech 1910 – 1913. Na konci druhé světové války byla tato významná budova poničena. Následná rekonstrukce trvala do roku 1954. Radnice v Poznani v současné době slouží jako Muzeum historie města Poznaň .

Vzhled Radnice v Poznani

Budova Radnice v Poznani je vystavěna v renesančním a klasicistním stylu, takže je velmi bohatě zdobená. Na přední, východní straně budovy se nachází tři patra s arkádami. Mezi sloupy jsou obrazy s postavami z mytologie i polské historie. Dále jsou na této straně tři malé věžičky. Na ostatních stranách budovy často narazíte na renesanční prvky, jako například sgrafita. V severozápadním rohu budovy se nachází věž.

Trkající se kozlové

Mechanismus trkajících se kozlů představuje asi největší atrakci Poznaně . Nachází se na věži a každé poledne se spouští společně s typickou znělkou. Jejich umístění na věži již v šestnáctém století souvisí s prastarou legendou. Podle ní měl kuchař vařící pro tehdejšího vévodu spálit jelena, a místo něj urychleně našel právě dva kozly. Ti mu však utekli, doběhli na vrchol věže a tam se začali trkat.


Informace a fakta

GPS: 52.4086, 16.934
Nadmořská výška: 66 m
Telefon:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:46:10

Radnice v Poznani: Recenze

Radnice v Poznani prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Poznaň (0.3km)Swarzędz (10km)Suchy Las (8km)Skórzewo (10km)Przeźmierowo (10km)Plewiska (10km)Kobylnica (11km)Komorniki (12km)Owińska (12km)

Webmap: 1 2 3