TIXIK.cz » Radhošť

Radhošť - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Radhošť: Hlídač pokojů
Radhošť Mapa Mapa hotelů Radhošť

RadhošťRadhošť

Související témata

Radhošť: Fotografie

Doporučené hotely Radhošť


Zobrazit všechny »


Radhošť: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Radhošť Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Radhošť a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hory, Aktuální čas: 14:21:04, Nadmořská výška: 1080m, Adresa: Česká republika

Radhošť (1129 m.n.m.) je hora zvedající se v Beskydech. Podle pověsti byla sídlem pohanského boha Radegasta. Socha Radegasta stojí na úbočí vrcholu Radhošť. Nejvyhledávanější turistická trasa na vrchol Radhošť vede z horské rekreační osady Pustevny a trasa prochází kolem sochy Radegasta. Sochu vytvořil Albín Polášek v roce 1931. Socha špatně odolávala nepřízni počasí a v roce 1998 byla nahrazena kopií ze žuly. Přímo na vrcholu Radhoště stojí dřevěná kaple sv. Cyrila a Metoděje, bronzové sousoší věrozvěstů Cyrila a Metoděje a televizní vysílač. Kousek pod vrcholem se nachází horský hotel Radhošť. Původně byla na Radhošti v 19. století postavená malá kamenná kaple s bílou omítkou a kupolí v byzantském stylu. V roce 1924 byla ke kapli přistavěna dřevěná zvonice se šindelovou střechou. Kaple sv. Cyrila a Metoděje je nejvýše položenou církevní stavbou v Čechách. V několika posledních letech byla kaple rekonstruovaná a to díky příspěvku desítek dárců. Cestou na vrchol Radhoště a od kaple jsou krásné výhledy do širokého okolí. Do horské osady Pustevny vede z obce Trojanovice sedačková lanovka. Dolní stanice lanovky se nachází poblíž hotelu Ráztoka. Vrchol Radhošť a osada Pustevny jsou vyhledávaným cílem turistů.

Informace a fakta

GPS: 49.4905, 18.2233
Nadmořská výška: 1080 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 09:36:12

Radhošť: Recenze

Radhošť prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Dolní Bečva (4.4km)Rožnov pod Radhoštěm (7km)Prostřední Bečva (6km)Frenštát pod Radhoštěm (6km)Horní Bečva (8km)Čeladná (10km)Ostravice (13km)Štramberk (14km)Kopřivnice (13km)

Webmap: 1 2 3