TIXIK.cz » Radegast

Radegast - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Radegast: Hlídač pokojů
Radegast Mapa Mapa hotelů Radegast

RadegastRadegast

Související témata

Radegast: Fotografie

Doporučené hotely Radegast


Zobrazit všechny »


Radegast: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Radegast Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Radegast a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Sochy, Aktuální čas: 17:27:42, Nadmořská výška: 1098m

Radegast je socha slovanského boha úrody, plodnosti a slunce. Nachází se v pohoří Beskydy v České republice . Stojí vedle cesty z areálu Pustevny k posvátné hoře Radhošť , kde se nachází dřevěná kaple sv. Cyrila a Metoděje. Radegast je podle slovanské mytologie zřejmě totožný s bohem Svarožicem.

Radegast - první stěhování

Původní Radegast je dílo sochaře Albína Poláška. Socha byla vytvořena z umělého kamene s vnitřní železnou konstrukcí a v září 1930 byla složitě dopravena na horu Radhošť . Spolu s ní se dopravovalo i sousoší sv. Cyrila a Metoděje, které stojí na vrcholu hory u kaple. Slavnostní odhalení všech soch proběhlo 5. července 1931.

Radegast - druhé stěhování

Protože socha špatně odolávala povětrnostním podmínkám a byla poškozena zásahem blesku, v letech 1980 až 1982 byla restaurována olomouckým sochařem Karlem Hořínkem. Radegast byl na své místo umístěn 11. června 1982.

Nový Radegast

Restaurátorské práce nemohly natrvalo ochránit sochu před nepřízní počasí, a proto sochař Jan Sobek vytesal věrnou kopii původního díla z pravé žuly. Práce trvala dva roky a dne 4. července 1998 se Radegast znovu vrátil na svoje místo na Radhošť . Originál je v současné době k vidění na radnici ve Frenštátu pod Radhoštěm .


Informace a fakta

GPS: 49.4825, 18.2531
Nadmořská výška: 1098 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:40:52

Radegast: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 6202010-09-06 19:39:32
Přímo u sochy Radegasta je odpočívadlo, stánek s občerstvením a několik stolů s lavicemi. Cestu jsme absolvovali s kočárkem, ale lepší si vzít asi sedačku na záda a teplé oblečení pro malé děti doporučuji . Přeci jen na vrcholu fouká. Na konci srpna se nám tady počasí měnilo velmi rychle a z naprosté mlhy se během několika vteřin stával prosluněný den a naopak. Je to už dost vysoko. Na vrcholu Radhoště je hotel Radhošť, kde se dá dobře naobědvat, ceny jsou přijatelné.

Města a obce v okolí

Dolní Bečva (5km)Prostřední Bečva (5km)Horní Bečva (6km)Rožnov pod Radhoštěm (8km)Frenštát pod Radhoštěm (8km)Čeladná (9km)Ostravice (12km)Frýdlant nad Ostravicí (14km)Velké Karlovice (14km)

Webmap: 1 2 3