TIXIK.cz » Města » Vietnam » Rach Gia

Rach Gia - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Rach Gia: Hlídač pokojů
Rach Gia Mapa Mapa hotelů Rach Gia

Rach GiaRach Gia

Související témata

Rach Gia: Fotografie

Doporučené hotely Rach Gia


Zobrazit všechny »


Rach Gia: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Rach Gia Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Rach Gia a doprava
Letiště Rach GiaLetiště8km
Rach Gia AirportLetiště7km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 07:17:26

Rach Gia je kdysi slavné město na jihozápadě Vietnamu. Proslulo útokem prvního velkého vietnamského nacionalisty na francouzskou pevnost. Město je především turistickou zastávkou během plavby na ostrov Phu Quoc, přesto v něm hrdou minulost hájí khmerská pagoda a chrám.

Rebel Nguyen Trung Truc

První významný vietnamský vlastenec Nguyen Trung Truc (1839 – 1868) napadl francouzskou pevnost v roce 1868 a krátce přebral nad městem vládu. Revolucionář se narodil v Minh Mangu a jeho vlastní jméno bylo Chon. Od roku 1859 přijal přezdívku Trung Truc. Po té, co Francouzi opakovaně bombardovali a napadali pobřeží kolem Da Nangu (a obsazují Hué) se odstěhovali s Nguyenem jeho rodiče na jih, a usadili se ve vesnici Binh Nhut. Když Nguyen Trng Truc vyrostl, vedl v letech 1861 – 1868 hnutí odporu, velmi podporované chudými rybáři. V prosinci roku 1861 se 22 letý dobrodruh nalodil na francouzskou vojenskou loď L´Espérance, kterou následně zapálil a potopil. Husarský kousek mu prošel, a o šest let později jeho ozbrojené složky obsadily francouzskou pevnost v Rach Gia a po šest dní udržely vládu nad celým městem. Na ostrově Phu Quoc však Francouzi nakonec Truca zatkli, a v roce 1868 nemilosrdně popravili.

Delta řeky Cai Long

Město leží na ostrůvku v řece Cai Long, rozkládá se na jižním i severním břehu řeky a v jeho středu stojí na křižovatce ulic Le Loi a Nguyen Hung Son bronzová socha Truca. Trh a hotely najdete na severním břehu. Též na severním břehu stojí na ulici Nguyen Cong Tru poblíž přístaviště přívozů Trucův společenský dům. V chrámu z roku 1963 jsou ceremoniální zbraně a oltář s portréty Truca. Dva nástěnné basreliéfy (nízké reliéfy) jej vyobrazují na palubě lodi L´Espérance a ve věznici ve městě Rach Gia.

Pagody Phat Lon a Tam Bao

Severně od tržnice na ulici Quang Trung vede cesta k pagodě Phat Lon. Začíná u ozdobné khmerské brány a lemuje ji balustráda v podobě nágy, božského hada, podepíraná sochami mytického ptáka Garudy, který je symbolem volnosti. Na druhém konci města stojí v ulici Su Thien An pagoda Tam Bao. Kolem ní se rozprostírá nádvoří se čtvercovým jezírkem a jasnými lotosy.

Doprava

Několik kilometrů od města se nachází vnitrostátní letiště Kien Giang (VKG) , které kyvadlově navštěvují Vietnam Airlines, a spojují je s Ho Či Minovým Městem a ostrovem Phu Quoc. Město je pohodlně dostupné také autobusem, má dvě hlavní nádraží: Rach Soi a Rach Gia. To jsou hlavní stanice pro cestující z okolních měst, či do vzdálených provincií Vietnamu. Integrovaná hromadná doprava zde byla zavedena velmi brzy, cestující mohou využít dopravy z Chau Thanh, Giong Rieng, Tan Hiep či Hon Dat.

Ubytování

V přímořském Rach Gia můžeme doporučit vynikající hotely Sea Light Hotel, či levnější Hong Nam Hotel. Především v prvním z jmenovaných je k dispozici výborná vietnamská kuchyně, například oblíbené vepřové se salátem a bylinkami- bun cha.


Informace a fakta

GPS: 10.002, 105.0808
Počet obyvatel: 200
Pobřeží: Jihočínské moře, 7,4 km
Datum poslední aktualizace: 15.10.2012 3:17:59

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: mezinárodní letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: v létě moc vlhko

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Rach Gia: Recenze

Rach Gia prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Rach Gia