TIXIK.cz » Města » Rąty

Rąty, Polsko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Rąty: Hlídač pokojů
Rąty Mapa Mapa hotelů Rąty

RątyRąty

Související témata

Rąty: Fotografie

Doporučené hotely Rąty


Zobrazit všechny »


Rąty: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Rąty Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Rąty a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 10:35:05

Rąty je kašubská vesnice v severním Polsku , v regionu Pomorskie, v Kartuském kraji. Leží na turistické stezce ze Somonina do Wzgórz Szymbarskich, severně od jezera Raty.

Kašuby

Jde o historickou oblast na severu Polska. Jméno oblasti se poprvé objevilo v ediktu papeže Řehoře IX., 19. března 1238, v němž se pochvalně zmiňoval o johanitských rytířích jako o „duce Cassubie“. Na počátku 20. století je na kašubském území evidován kašubský jazyk se 70 poddialekty.

Historie

V roce 1906 proběhly v Ratech protesty proti vyučování náboženství v němčině. Šlo o jeden z projevů polského národního cítění. V letech 1815-1848 byla oblast pod nadvládou Pruska. Kašubští obyvatelé požadovali výuku v polštině. Stávka bojkotující školské praktiky se rozšířila dokonce do Západního Pruska! To však reagovalo represemi a masivním propouštěním kašubských zaměstnanců.

Jezera

Kromě nedalekého jezera Raty leží v oblasti mnoho větších jezer, např. jezero Ostrzickie (které má opravdu zajímavý tvar) nebo Potulskie. Oblast Wzgórz Szymbarskich a Somonima je vyhledávnou turistickou oblastí poměrně nízkých hřebenů a okouzlujících jezer.


Informace a fakta

GPS: 54.2452, 18.1651
Nadmořská výška: 174 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 21:32:13

Rąty: Recenze

Rąty prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Ręboszewo (6km)Borcz (9km)Chmielno (10km)Kartuzy (10km)Pomlewo (13km)Przyjaźń (16km)Żukowo (17km)Kościerzyna (18km)Graniczna Wieś (21km)

Webmap: 1 2 3