TIXIK.cz » Města » Dánsko » Rønne

Rønne - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Rønne: Hlídač pokojů
Rønne Mapa Mapa hotelů Rønne

Související témata

Největší města v Dánsku, Satelitní mapa Dánska, Autopůjčovny v Rønne, Satelitní mapa Rønne, Rønne: Fotografie

Doporučené hotely Rønne


Zobrazit všechny »Rønne: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Rønne Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Rønne a doprava, Čerpací stanice, benzinky
Bornholm MuseumMuzea0.1km
Rønne TeaterDivadla0.3km
Ceramic MuseumMuzea0.4km
Hjorth's FabrikMuzea0.4km
Erichsens GårdMuzea0.4km
Rønne LystbådehavnPřístavy0.7km
ForsvarsmuseetMuzea1km
Defence MuseumMuzea1km
Rønne PortPřístavy1km
Rønne Nord StadiumStadiony1km
Letiště BornholmLetiště6km
Nylars RundkirkeNáboženství8km
Hasle FamiliecampingKempy9km
Hasle PortPřístavy10km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 05:12:50, Telefon: +45 56 95 01 30

Rønne je největší město na dánském ostrově Bornholm . Nachází se na západním pobřeží ostrova a jde o hlavní přístav pro lodě z Ystadu ve Švédsku a z Køge v Dánsku . V současnosti zde žije cca 14 000 obyvatel. Rønne láká návštěvníky na svojí malebnost a bohatý noční život. Jinak jde o významné tranzitní město, odkud jezdí trajekty do Švédska , Polska i Německa .

Doprava

Rønne je nejlépe dostupný lodí nebo letadlem. Trajektem se sem dostanete z dánského města města Køge , ze švédského Ystadu , z německého Saßnitz a z polského města Świnoujście . Na okraji města se pak nachází mezinárodní letiště Bornholms Lufthavn, odkud můžete letět např. do Billundu, ale i do Antalye , Burgasu , Osla , Palma de Mallorci a dalších míst. Z města se pak můžete vydat poznávat ostrov autem hlavně po silnici č. 38 a 159.

O Rønne

Rønne je krásné historické město, které díky své strategické poloze má dlouhou historii. Mezi největší zajímavosti patří zdejší nízké dřevěné hrázděné domy, které se rozkládají podél dlážděných uliček. Nejkrásnější domy se nachází v historické čtvrti západně od hlavního náměstí Store Torv, v ulicích Laksegade a Storegade. Zmíněné náměstí je ideálním výchozím bodem k poznávání města Rønne.

Store Torv Rønne

Store Torv je malebné hlavní náměstí, na kterém se dříve pořádali vojenské přehlídky. Dnes jde o obchodní náměstí, které mimo zajímavých budov nabízí např. po celý rok ve středu a v sobotu dopoledne trhy. Na východní straně náměstí si můžete prohlédnout dům Tinghus, což je neklasicistní budova, která kdysi sloužila jako radnice, soud a vězení.

Turistické zajímavosti v Rønne

Pokud se vydáte dále do města ulicí Laksegade, můžete si prohlédnout hezké domky z 19. století, které ji lemují. Za pozornost stojí dům Erichsens Gård, který pochazí z roku 1806 a dnes v něm sídlí muzeum s dobovým zařízením. Na konci ulice Laksegade odbočte doleva na ulici Storegade, kde můžete shlédnout např. dům Kommandantgården, který byl v roce 1846 postaven pro velitele bornholmských vojsk či hrázděný dům Amtmandsgården z 18. století, ve kterém dnes bydlí bornholmský prefekt. Odbočit také můžete do ulice Krystalgade, kde můžete navštívit muzeum kaermiky Hjorths Fabrik. U Rådhusstræde zabočte doprava a dostanete se k jednomu z nejstarších hrázděných domů ve městě, k Toldbodenu, který byl postaven v roce 1648. Pokud budete pokračovat dále, přijdete do ulice Havnebakken, kde uvidíte zajímavý osmiboký maják z roku 1880 a kostel Sankt Nicolai Kirke, který byl postaven v roce 1915. Když budete od kostela pokračovat po ulici Østergade, dostanete se až k zrekonstruovanému Rønnskému divadlu, které bylo postaveno v roce 1923 a patří k nejstarším divadlům v Dánsku.

Muzea v Rønne

Milovníci historie a zbraní si přijdou v Rønne na své. Můžou totiž navštvíti Bornholmské muzeum, které představuje rozmanitou sbírku předmětů vztahující se k místní historii. Shlédnout zde můžete např. pravěké zbraně či nálezy z dob Vikingů. Rozsáhlou expozici se zbraněmi, bombami a uniformami naleznete v muzeu Forsvarmuseet, které sídlí v pevnosti ze 17. století, která se rozkládá asi kilometr od centra Rønne.

Nylars Rundkirke

Největší turistickou zajímavostí v blízkosti města je kostel Nylars Rundkirke , který se nachází cca 8 km od Rønne. Jedná se o jeden z několik kruhových kostelů na ostrově Bornholm . Tyto kostely jsou pro ostrov něco jako větrné mlýny pro řecký ostrov Mýkonos či kamenné hlavy pro Velikonoční ostrovy. Kostel Nylars Rundkirke pochází z roku 1150. Více informací o kostele naleznete ZDE .

Turistické služby

Ubytovat se můžete v Rønne v hotelu Griffen , v hotelu Ryttergården , v hotelu Radisson Blu Fredensborg , v Danhostelu Rønne, v krásném statku Skovly, který je přebudovaný na hotel nebo ve zdejším kempu Galløkken Camping, který je dobře vybavený a je zaměřen na rodiny s dětmi. Dobře najíst se můžete v Rønne v restauraci Di 5 Stauerna, která je prý nejlepším podnikem na celém ostrově Bornholm či v restauraci Fyrtøjet. Oblíbená je také místní pekárna Rothes Konditori, kde prodávají vynikající pečivo, sendviče a mini pizzy.

Historie

Historie města Rønne jinak sahá do doby okolo roku 1000, kdy tu již stála malá rybařská osada. Oblast dnešního města byla ale jinak osídlena již mnohem dříve. Během středověku bylo město Rønne včetně celého ostrova častým cílem cizích vojsk, které chtěli získat nadvládu na tímto strategickým ostrovem, který dodnes leží přímo uprostřed klíčových obchodních a strategických námořních cest v Baltském moři.

Plusy

pobyty u moře

Vhodné pro

poznávání historie
plavby
aktivní dovolenou
slavnosti
skydiving

Doprava a dopravní možnosti

letecká

Aktivity

skydiving
kayaking
horská kola
inline bruslení
lezení
potápění
rybaření

Služby

kemp
půjčovna aut


Informace a fakta

GPS: 55.1013, 14.703
Nadmořská výška: 17 m
Nejbližší letiště: Letiště Bornholm
Pobřeží: Baltské moře, 45 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 2:38:44

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.brk.dk

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: golfové hřiště, rodiště významných osobností, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: horší dopravní dostupnost

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Rønne: Recenze

Rønne prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

RønneHasle (9km)Gudhjem (21km)Snogebæk (28km)Svaneke (28km)