TIXIK.cz » Praha » Quo vadis

Quo vadis - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Quo vadis: Hlídač pokojů
Quo vadis Mapa Mapa hotelů Quo vadis

Quo vadisQuo vadis

Související témata

Quo vadis: Fotografie

Doporučené hotely Quo vadis


Zobrazit všechny »


Quo vadis: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Quo vadis Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Quo vadis a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 19:32:38

Quo vadis je prvním dílem významného českého umělce Davida Černého. Plastika trabantu na nohách, symbolizující hromadný exodus východních Němců v roce 1989, stojí v Praze v České republice .

Výtvarník provokatér

David Černý (nar. 1967) je jedním z nejvýznamnějších českých sochařů současnosti. Je laureátem Ceny Jindřicha Chalupeckého, grantu Nadace Pollocka Krasnera a ceny na bienále v Kortrijku. Svou tvorbou se pohybuje na tenkém ledě politické nekorektnosti. Pokouší se překračovat různá politicko-společenská tabu, jeho díla jsou často politicky angažovaná. Trabant byl zvolen, protože v českém kontextu je automaticky spojován s Východním Německem. Jasná symbolika utváří v českém prostředí jasné konotace. V roce 1990 byla socha umístěna na staroměstském náměstí v Praze. Zatímco originál získalo Fórum pro soudobé dějiny v Lipsku , bronzový odlitek je od roku 2001 umístěn na zahradě německého velvyslanectví. Bizarní až surrealistický automobil na nohou je poetickým doplněním mystické atmosféry Malé Strany.


Informace a fakta

GPS: 50.0872, 14.3981
Nadmořská výška: 223 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:48:10

Quo vadis: Recenze

Quo vadis prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Praha (1.6km)Horoměřice (7km)Miškovice (13km)Malé Číčovice (13km)Okoř (13km)Vestec (14km)Čestlice (16km)Nupaky (18km)Zeleneč (19km)

Webmap: 1 2 3