TIXIK.cz » Města » Vietnam » Quang Tri

Quang Tri, Vietnam - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Quang Tri: Hlídač pokojů
Quang Tri Mapa Mapa hotelů Quang Tri

Quang TriQuang Tri

Související témata

Quang Tri: Fotografie

Doporučené hotely Quang Tri


Zobrazit všechny »


Quang Tri: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Quang Tri Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlevnější ubytování, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Quang Tri a doprava
Biển Mỹ ThủyPláže17km
Pláž Cua VietPláže22km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 17:33:12

Quang Tri je smutně proslulé město na středovýchodě Vietnamu . Je neblaze známé především pro zuřivou 81 denní bitvu, která se zde v roce 1972 odehrála a srovnala toto město se zemí. Právě tento fakt je paradoxně hlavním turistickým lákadlem. Dnes jsou hlavní atrakce města, dva kostely, buddhistická škola a citadela z roku 1824, zchátralými pozůstatky někdejšího provinčního centra. Přesto je právě to důvodem, proč masy turistů chtějí navštívit tzv. demilitarizované pásmo.

Drsná historie

Cynik by tvrdil, že město stálo ve špatnou dobu na špatném místě. Když se totiž na jaře roku 1972 severovietnamské armádní síly přibližovaly ke Quang Tri, vytratilo se vojsko Jižního Vietnamu spolu s prchajícím obyvatelstvem. Přidalo se k tisícům běženců, směřujících k jižnímu Huế . Komunisté tento dav zasypali palbou a způsobili naprostou pohromu, která vedla k přejmenování silnice č.1 na „Silnici hrůzy“. Při cestě do Quang Tri z Huế si nejprve všimnete ruin katolického kostela po pravé straně silnice, jehož snímek často používají cestovní agentury pořádající výlety do demilitarizovaného pásma. Když zabočíte doprava po ulici Tran Hung Dao, která vede kolem vybombardované buddhistické školy, jejíž stěny pokryté krátery a důlky vyprávějí němý příběh bezmoci. O kousek dále vede brána Cong Trong do citadely, lemované pobořenými zdmi. Stojí zde válečný památník a v dobře uspořádaném muzeu jsou vystaveny fotografie města Quang Tri před bitvou a po ní.

Doprava

Do Quang Tri se dostanete snadno z nedalekého Huế , které je od Quang Tri vzdáleno jen necelých 60 km na jih. Pokračujte po výjezdu z Hué směrem na sever po silnici 1A/QL kolem školy Dang Huy Trú, přes Tú Ha a řeku Song Bó a po pár kilometrech dojedete do cíle.

Ubytování

V okolí Quang Tri se snadno ubytujete, na výběr přitom máte hned z několika hotelů. Hieu Giang Hotel stojí sice v Dong Ha, které je od Quang Tri vzdáleno 15 kilometrů, služby hotelu za to však jistě stojí. Dalším hotelem, který se nachází také v Dong Ha, je Friendship Tourist Hotel Company, který se nachází hned vedle budovy organizace pro lidská práva.


Informace a fakta

GPS: 16.7487, 107.1888
Nadmořská výška: 8 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 15.10.2012 3:25:19

Quang Tri: Recenze

Quang Tri prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Hué (53km)