TIXIK.cz » Španělsko » Pyramidy Guimar

Pyramidy Guimar - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Pyramidy Guimar: Hlídač pokojů
Pyramidy Guimar Mapa Mapa hotelů Pyramidy Guimar

Související témata

Pyramidy Guimar: Fotografie

Doporučené hotely Pyramidy Guimar


Zobrazit všechny »Pyramidy Guimar: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Pyramidy Guimar Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Pyramidy Guimar a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
San Cristóbal de La Laguna20km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Archeologická naleziště, Aktuální čas: 13:35:23, Nadmořská výška: 325m, Adresa: Calle Chacona, 0, Güímar, Španělsko, Telefon: +34 922 51 45 10, WWW stránky:

Pyramidy Guimar se nacházejí na východním pobřeží ostrova Tenerife, u městečka Guimar , na Kanárských ostrovech , ve Španělsku .

Záhadné pyramidy

Pro archeology tvoří stále velkou záhadu. Pod názvem se ukrývá šest stupňovitých pyramid s obdélníkovými základy, které se velmi podobají pyramidám ze střední Amerika . Dlouhý čas se věřilo, že Pyramidy Guimar jsou pouze seskupením kamenů, které navršili místní farmáři při obdělávání polí. Záznamy místních a staré obrázky ukazují, že podobné pyramidy dříve existovaly na mnoha místech ostrova, ale byly rozebrány jako levný stavební materiál, protože se nevěřilo v to, že mají nějaký účel. Jen v samotném Guimaru jich bylo dříve devět. Dosud není zřejmé, kdo byl stavitelem těchto lávových staveb, Pyramidy Guimar čekají na rozluštění záhady, která je obklopuje.

Thor Heyerdahl

Thor Heyerdahl prokázal, že pyramidy v Guimaru mají v rozích opracované kameny, zem okolo byla upravena a srovnána před stavbou a všechny pyramidy mají schody na západní straně. Tato přesná astronomická orientace jen zesílila domněnku o podobě s jinými pyramidami rozesetými po světě. V den letního slunovratu je možné z plošiny největší pyramidy vidět dvojí západ slunce. To nejdříve zmizí za vysokým vrcholem hory, mine jej, znovu se objeví a zapadne podruhé za další horou. Podle Heyerdahla sloužily ve starověku Kanárské ostrovy jako základna pro starověkou mořeplavbu mezi Amerikou a Středozemím. Dokázal to i tím, že se ze Severní Ameriky do Maroka dostal na lodi vyrobené z papyru (člun Ra II) .

Pro návštěvníky

Pyramidy Guimar jsou od roku 1998 otevřeny veřejnosti jako etnologický park. Je tu i expozice věnovaná objevům Thora Heyerdahla a Velikonočnímu ostrovu . Můžete tu také zhlédnout film o objevení pyramid


Informace a fakta

GPS: 28.3221, -16.4129
Nadmořská výška: 325 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:36:37

Pyramidy Guimar: Recenze

Pyramidy Guimar prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Güimar (0.5km)Arafo (2.1km)Fasnia (10km)La Orotava (13km)Puerto de la Cruz (16km)La Guancha (24km)La Esperanza (15km)Icod de los Vinos (30km)Santa Cruz de Tenerife (22km)

Webmap: 1 2 3