TIXIK.cz » Řecko » Peloponés » Argolis » Pyramida Hellinikon

Pyramida Hellinikon, Řecko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Pyramida Hellinikon: Hlídač pokojů
Pyramida Hellinikon Mapa Mapa hotelů Pyramida Hellinikon

Související témata

Pyramida Hellinikon: Fotografie

Doporučené hotely Pyramida Hellinikon


Zobrazit všechny »Pyramida Hellinikon: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Pyramida Hellinikon Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Pyramida Hellinikon a doprava
Argolida18km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Archeologická naleziště, Aktuální čas: 13:53:51

Pyramida Hellinikon je pozůstatek záhadné starověké řecké pyramidy u města Ellinika. Nachází se v jihovýchodní části pevninského Řecka . Pyramida byla podle odhadů historiků součástí vojenské základny. Podle další teorie byla Pyramida Hellinikon památníkem na počest padlých v bitvě kterou svedli bratři Proitos a Akrisius o nástupnictví po svém otci, kterým byl král Argos. Pyramida Hellinikon podle odhadů archeologů vznikal v období 600 až 400 let před naším letopočtem. Podle moderní metody měření optickou termoluminiscencí ovšem vědci dospěli k mnohem staším datům. Staří pyramidy se podle této moderní metody možná sahá až do období roku 2720 před naším letopočtem. Tato úžasná informace je ovšem v archeologických kruzích odmítána jako nemožná a výsledky měření byly zpochybněny. Pyramida by totiž byla starší než Cheopsova pyramida v Egyptě. Pyramida Hellinikon je zmiňována i v knize Lovci ztraceného vědění (Jäger verlorenen Wissens) jejímž autorem je Erich von Däniken a kolektiv autorů. Přesné stáří a účel stavby se možná podaří přesněji určit v budoucnosti, protože klasické současné metody výzkumu jsou omezené. Pyramida Hellinikon byla poškozena a částečně rozebrána místními obyvateli na stavební materiál a artefakty zmizely. Pyramida Hellinikon je jednou z 16 katalogizovaných pyramid v Řecku.

Informace a fakta

GPS: 37.5873, 22.6712
Nadmořská výška: 120 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:36:25

Pyramida Hellinikon: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47031.8.2010 16:34:50
Pyramida Hellinikon je podle některých odborníků jedna z nejstarších pyramid na světě. Má jít údajně o původní vojenskou základnu, památník i hrobku válečných obětí. Pyramida měla být vybudována někdy okolo roku 2800 před naším letopočtem. To dokázala i vědecká metoda známá jako termoluminiscence. Ta byla uskutečněna díky 60 cm vysokému nánosu na podlaze, který ukrýval starodávné střepy. Na stejném staří pyramidy se dokonce přes začáteční nesouhlas shodli i vědci a filozofové. Pyramida má rozměry 7 x 9 metrů. Původně byla vysoká 4 metry. V minulosti kolem ní měla vést hlavní dopravní tepna. Opravdu skutečné staří, které bude stoprocentně ověřeno, se od vědců dozvíme až během několika let.

Města a obce v okolí

Náfplio (12km)Tolo (18km)Loutraki (51km)

Webmap: 1 2 3