TIXIK.cz » Egypt » Al Jizah » Pyramida Bent

Pyramida Bent, Egypt - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Pyramida Bent: Hlídač pokojů
Pyramida Bent Mapa Mapa hotelů Pyramida Bent

Související témata

Pyramida Bent: Fotografie

Doporučené hotely Pyramida Bent


Zobrazit všechny »Pyramida Bent: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Pyramida Bent Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Pyramida Bent a doprava
Memfis8km
Pyramida Pepi I7km
Cheopsova pyramida22km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Archeologická naleziště, Aktuální čas: 15:43:19, Adresa: Egypt

Pyramida Bent je jedna z nejpodivuhodnějších a nejlépe dochovaných pyramid v Egyptě . Nachází se cca 40 km jižně od Káhiry , v jednom z nejpůsobivějších pyramidových komplexech, v Dahšúru . Pyramida Bent je 101,1 m vysoká a základna má 188,7 m (některé zdroje uvádí jiné rozměry – výška 104,71 m a základna 189,4 m) . Stavba je zajímavá tím, že je z jedné části postavena pod úhlem 55 stupňů a z druhé části pod úhlem 43 stupňů. Podle dostupných zdrojů se jedná o významný mezistupeň staveb pyramid v Egyptě. Údajně totiž začala stavba pyramidy pod úhlem 55 stupňů. Bohužel bylo zjištěno, že je stavba pod tímto úhlem nestabilní. Proto byl změněn úhel stěn na 43 stupňů. I proto pak byla sousední Červená pyramida postavena pod úhlem 43 stupňů. Jiná teorie však tvrdí, že se Pyramida Bent stavěla pod úhlem 55 stupňů, ale vzhledem k tomu, že se blížila smrt panovníka Snefera, který si pyramidu nechal vystavět, byl úhel snížen, aby se stavba dokončila dříve. V blízkosti pyramidy se jinak nachází menší pyramida, která sloužila jako místo posledního odpočinku královny Snefer. Pyramida Bent je s touto pyramidou spojena 25 m dlouhým tunelem. Obě stavby byly postaveny okolo roku 2600 před naším letopočtem. Pyramida Bent je přístupná denně od 8 do 16 hod. Vstupné stojí 10 liber (za fotoaparát se připlácí 5 liber a za kameru zaplatíte 25 liber) .

Informace a fakta

GPS: 29.7903, 31.2094
Nadmořská výška: 80 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:36:53

Pyramida Bent: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 49Recenze: 9728.9.2010 9:48:28
Na to jak mám Egypt i jeho stavby v oblibě, tohle mě moc ze židle nezvedlo. Je sice hezké, že patří k těm nejpodivnějším, ale co, i mistr tesař se někdy utne.

Města a obce v okolí

Gíza (24km)Káhira (31km)

Webmap: 1 2 3