TIXIK.cz » Punkevní jeskyně a propast Macocha

Punkevní jeskyně a propast Macocha - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Punkevní jeskyně a propast Macocha: Hlídač pokojů
Punkevní jeskyně a propast Macocha Mapa Mapa hotelů Punkevní jeskyně a propast Macocha

Punkevní jeskyně a propast MacochaPunkevní jeskyně a propast Macocha

Související témata

Punkevní jeskyně a propast Macocha: Fotografie

Doporučené hotely Punkevní jeskyně a propast Macocha


Zobrazit všechny »


Punkevní jeskyně a propast Macocha: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Punkevní jeskyně a propast Macocha Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Punkevní jeskyně a propast Macocha a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Jeskyně, Aktuální čas: 16:52:05, Nadmořská výška: 492m

Punkevní jeskyně a propast Macocha jsou nejvyhledávanějším jeskynním systémem v České republice. Nacházejí se v oblasti Moravského krasu nedaleko města Blanska. Punkevní jeskyně a propast Macocha najdeme v Pustém žlebu 2 km od informačního centra Skalní mlýn. V letní sezóně jezdí odtud k Punkevním jeskyním turistický vláček. K okraji propasti Macocha vyveze návštěvníky z Pustého žlebu lanovka. Punkevní jeskyně a propast Macocha byly postupně objeveny v letech 1909 až 1933 skupinou Karla Absolona. Do prostor jeskyně se vchází uměle prostřílenou štolou z Pustého žlebu. V podzemních prostorách jsou mohutné dómy a chodby s velmi krásnou krápníkovou výzdobou. Chodbami jeskyně dojdeme na dno propasti Macocha. Propast je hluboká 138 m a její rozměry jsou 174 x 76 m. Cesta ze dna propasti pokračuje další chodbou až k podzemní říčce Punkvě. Součástí prohlídky je plavba po řece na motorových člunech a prohlídka Masarykova dómu, který je považován za jedno z nejkrásnějších míst v Punkevních jeskyních.

Informace a fakta

GPS: 49.3723, 16.7293
Nadmořská výška: 492 m
Telefon:
Typ podzemních prostor:
Zajímavosti:
Délka podzemních chodeb (km):
Délka zpřístupněné části jeskyně (km):
Hloubka jeskyně (m):
Je jeskyně veřejně přístupná?:
Kdy byla jeskyně objevena? (rok):
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 09:36:51

Punkevní jeskyně a propast Macocha: Recenze

Zobrazit recenze:
 2010-09-05 11:15:24
Je tam krásně a je dobrý vědět, že vstupenky se rezervují předem. Pokud mám rezervaci a mám zpoždění, většinou se kvůli byznysu na poslední chvíli prodá. V tom bych nehledala neochotu nebo nespravelnost. Taky jsme byli koncem srpna 2010 na Macoše a v jeskyni a užili jsme si to. Pravda, ceny jsou až neúměrně nadhodnocené-lanovka za 2 dosp.+2 děti stojí 170Kč, přitom jízda trvá pouhé 2 minuty! Vstupenky pro stejnou rodinu do jeskyně, která zahrnuje i jízdu lodičkou, stojí 400Kč. Nemluvě o stravování v restauraci, je to opravdu finančně nákladná záležitost, a to nejsme v cizině...
 2012-02-19 21:13:04
Propast Macocha je od nás vzdálená max. 5 min jízdy autem a asi 20 min. chůze. K Punkevním jeskyním se dostanete od propasti Macocha za 10 min. lanovkou nebo 2 km pěšky lesem.

Města a obce v okolí

Jedovnice (3.6km)Sloup (4.7km)Blansko (6km)Olomučany (6km)Rájec-Jestřebí (8km)Podomí (8km)Křtiny (8km)Ruprechtov (10km)Vranov (11km)

Webmap: 1 2 3