TIXIK.cz » Města » Ptuj

Ptuj - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ptuj: Hlídač pokojů
Ptuj Mapa Mapa hotelů Ptuj

Související témata

Satelitní mapa Ptuje, Tipy na výlety poblíž Ptuje, Ptuj: Fotografie

Doporučené hotely Ptuj


Zobrazit všechny »Ptuj: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ptuj Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Ptuj a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 12:29:23, WWW stránky:

Plusy

město s kosmopolitním charakterem
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
krásné scenérie

Proti

nepříjemné chladno v zimě

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
aktivní dovolenou
slavnosti
romantiku
sportovní turistiku

Doprava a dopravní možnosti

letecká

Aktivity

rybaření
rafting


Informace a fakta

GPS: 46.4199, 15.8686
Nadmořská výška: 237 m
Nejbližší hranice: Chorvatsko, 17 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 04:53:30

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.ptuj.si/en

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: město s kosmopolitním charakterem, skvělé jídlo, živá a zábavná destinace, krásné scenérie, možnosti koupání, rovinaté okolí, mírné klima
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Ptuj: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 09:43:41
Ptuj je jedno z nejmalebnějších míst Slovinska . Leží na řece Drávě, v regionu Podravska, asi 26 km od Mariboru . Ptuj je nejstarším slovinským trvale osídleným městem s více než dvou tisíciletou historií. Vystřídali se zde Keltové, Avaři, Maďaři i Slované. Městská práva získal Ptuj dokonce již v roce 977.

Historické památky

Dnes je Ptuj vinařské a lázeňské město, které nabízí návštěvníkům i krásné památky. Městu se středověkou atmosférou dominuje opevněný hrad , jehož západní věž je nejstarší dochovanou stavbou ve Slovinsku. Nádvoří hradu je volně přístupné a je z něj nádherný výhled na celé město. Uvnitř se nachází muzeum.
Hlavní ulicí města Ptuj je Prešernova ulice, která vede k náměstí Slovinski trg. Na tomto náměstí stojí pětipatrová Městská věž ze 16. století, která dříve sloužila jako zvonice. Milovníci vína jistě nevynechají zdejší útulné vinárny. Turisté, kteří se nespokojí pouze s jedním druhem vína, by se měli vydat do zdejšího vinařství Ptujska Klet. Tady můžete ve sklepích ze 13. století ochutnat místní vína. Uchovávají zde také víno Zlata trta, které je z roku 1917 a je tak nejstarším uchovávaným vínem ve Slovinsku.

Turistické služby a aktivity

Nedaleko centra města Ptuj se nacházejí termální lázně Terme Ptuj , které nabízejí 12 bazénů s termální vodou a tobogány. Součástí areálu je i kemp. K rekreaci slouží také jezero Ptujsko , které je ideálním místem pro milovníky kanoistiky, plachtění, windsurfingu i rybolovu. Nedaleko města jsou známé a zajímavé mithraistické svatyně. V současnosti žije ve městě Ptuj kolem 18 000 obyvatel.

 Aura: 63Recenze: 2242010-09-20 11:28:20
Město je skvělé. Centrum historické podobné Praze, teda říkali všichni kdo viděl fotky. :-o Jinak široká nabídka restarací,ale nedoporučuji si tu dávat pizzu. k Pizze to má velice daleko je to spíš taková buchta. :-) Jinak pivečko opět dobrounké ochutnaly jsme dvě a obě mňam. Úzké uličky romantika. KOUske od města termální lázně takže ideál. :-)

Města a obce v okolí

PtujSlovenska Bistrica (23km)Malečnik (20km)Pernica (21km)Maribor (23km)Limbuš (27km)Ruše (30km)Rogaška Slatina (27km)Veržej (29km)

Webmap: 1 2 3