TIXIK.cz » Pták

Pták - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Pták: Hlídač pokojů
Pták Mapa Mapa hotelů Pták

PtákPták

Související témata

Pták: Fotografie

Doporučené hotely Pták


Zobrazit všechny »


Pták: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Pták Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Pták a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kopce, Aktuální čas: 20:58:08, Nadmořská výška: 751m

Pták je vrchol Stolových hor (Góry Stołowe) , nacházející se na jihozápadě Polska . Pták dosahuje do výšky 841 m nad mořskou hladinou. Nachází se nedaleko českých hranic, na území Národního parku Stolové hory .

Stolové hory

Stolové hory jsou nejpřitažlivější pohoří oblasti Sudet. Jejich většina se nachází v Polsku, ale část zasahuje také do České republiky . Zároveň je toto pohoří jediným pohořím v Polsku, kde můžeme vidět stolové hory. Národní park byl na tomto území vyhlášen v roce 1993, aby ochránil tuto krásnou, nevšední krajinu. Na českém území oblast spadá pod chráněnou krajinou oblast Broumovsko .

Pták a pevnost

Kopec Pták tvoří pískovec, stejně jako většinu Stolových hor. Jeho západní svah je mírný, kdežto východní spadá poměrně strmě. Celá oblast, tedy i svahy kopce, je pokryta borovým lesem. Na východním úpatí, přibližně dva kilometry od obce Karłów , se nachází Karlova pevnůstka (Fort Karola ) . Jsou to vlastně rozvaliny malé vojenské pevnosti, jež byla postavena na konci osmnáctého století na rozkaz krále Fridricha Viléma II. Jméno nese Fort Karola po císaři Karlu VI. Pevnůstka byla strážnicí na tehdejší prusko-rakouské hranici, konkrétně na "cestě sta zatáček" (Szosa Stu Zakrętów) vedoucí do Lázní Kudowa-Zdrój a Radkova . Její posádka čítala pouze tucet mužů. Stavba pevnůstky nebyla nikdy dokončena podle původních plánů a již v 19. století byla dokonce zpřístupněna pro veřejnost jako atrakce. Do dnešního dne se z ní zachovaly pouze fragmenty zdí se zbytky dveří a oken a schody vytesané přímo do skály. Schodiště je ukázkou toho, že stavba byla umně začleněna do pískovcové horniny. Ta byla použita i při stavbě zdí. K pevnůstce se dostanete nejsnadněji z parkoviště u Liščího sedla (Lisia Przełęcz) , kudy vede značená turistická stezka na horu Pták (zelená) a odtud vás přímo k rozvalinám dovede přístupová stezka. Vydat se můžete taky po žluté z Dušníků do Karlova .


Informace a fakta

GPS: 50.464, 16.3455
Nadmořská výška: 751 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:51:28

Pták: Recenze

Pták prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Kudowa-Zdrój (8km)Duszniki-Zdrój (7km)Polanica-Zdrój (13km)Kladsko (23km)Jugów (22km)Stříbrná hora (26km)Kladská Bystřice (29km)Trzebieszowice (33km)Chełmsko Śląskie (30km)

Webmap: 1 2 3