TIXIK.cz » Německo » Severní Porýní - Vestfálsko » Essen » Průmyslový komplex uhelného dolu Zollverein v Essenu

Průmyslový komplex uhelného dolu Zollverein v Essenu - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Průmyslový komplex uhelného dolu Zollverein v Essenu: Hlídač pokojů
Průmyslový komplex uhelného dolu Zollverein v Essenu Mapa Mapa hotelů Průmyslový komplex uhelného dolu Zollverein v Essenu

Průmyslový komplex uhelného dolu Zollverein v EssenuPrůmyslový komplex uhelného dolu Zollverein v Essenu

Související témata

Průmyslový komplex uhelného dolu Zollverein v Essenu: Fotografie

Doporučené hotely Průmyslový komplex uhelného dolu Zollverein v Essenu


Zobrazit všechny »


Průmyslový komplex uhelného dolu Zollverein v Essenu: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Průmyslový komplex uhelného dolu Zollverein v Essenu Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Průmyslový komplex uhelného dolu Zollverein v Essenu a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Horst6km
Borbeck7km
Baldeney9km
Wittringen9km
Oberhausen13km
Schauspielschule Bochum13km
Styrum14km
Herten13km


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 05:09:45

Průmyslový komplex uhelného dolu Zollverein v Essenu je nejznámější průmyslovou památkou na epochu těžkého průmyslu v německém Porúří, která je součástí Evropské cesty průmyslového dědictví (ERIH). Nachází se v Severním Porýní-Vestfálsku, u města Essen .

UNESCO

Areál je zajímavou ukázkou rozvoje i úpadku těžebního průmyslu za posledních 150 let. Jedná se o ojedinělý architektonicky zajímavý komplex, ve kterém se dozvíte vše o těžbě a zpracování uhlí. Celý objekt patří mezi největší svého druhu v Evropě. Od roku 2001 je zapsán na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO .

Historie

První uhelný důl byl v těchto místech založen v roce 1847. Hornická činnost tu probíhala od roku 1851 do roku 1986. Zdejší důl "Shaft 12", který byl otevřen v roce 1932, patří údajně mezi architektonické a technické skvosty. Proto je tento důl přezdíván jako "nejkrásnější uhelný důl na světě". Uhelný důl Zollverein a koksovna Zollverein zde fungovali od 50. let 20. století. Koksovna pak svojí činnost ukončila v roce 1993.

Současnost

Nově slouží Průmyslový komplex uhelného dolu Zollverein v Essenu široké veřejnosti. Pořádají se tu různé firemní akce, prezentace produktů a podniků, výstavy, konference, bankety, recepce a dokonce se tu i oddává. Mezi zajímavé části komplexu patří např. vstupní věž, přezdívaná jako "Eiffelovka Porúří", prostory bývalé kotlárny, který zmodernizoval v 90. letech 20. století britský architekt Lord Norman Foster. V těchto prostorech se konají různé zmíněné bankety či recepce. Zajímavé je také třípatrové muzeum designu Red Dot, kde se setkávají průmyslníci, politici, kulturní manažeři i umělci. Muzeum představuje jednu z největších a nejneobvyklejších výstav moderního designu. Průmyslový komplex uhelného dolu Zollverein v Essenu je tak významným centrem světového umění a kultury. Celý komplex se stále rozvíjí. Nově tu také můžete sjet do hlubin a vyzkoušet si na vlastní kůži atmosféru těžby uhlí a mnoho dalšího.


Informace a fakta

GPS: 51.4866, 7.044
Nadmořská výška: 56 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 6:58:29

Průmyslový komplex uhelného dolu Zollverein v Essenu: Recenze

Průmyslový komplex uhelného dolu Zollverein v Essenu prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Essen (4.5km)Gelsenkirchen (5km)Bottrop (9km)Bochum (12km)Oberhausen (13km)Mülheim an der Ruhr (13km)Feldhausen (15km)Recklinghausen (18km)Duisburg (21km)

Webmap: 1 2 3