TIXIK.cz » Města » Valladolid

Ubytování Valladolid, hotely Valladolid

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Valladolid: Hlídač pokojů
Valladolid Mapa Mapa hotelů Valladolid

Související témata

Satelitní mapa Valladolidu, Penziony ve Valladolid, Luxusní ubytování ve Valladolid, Autopůjčovny ve Valladolid, Valladolid: Fotografie

Doporučené hotely Valladolid


Zobrazit všechny »Valladolid: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Valladolid Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view ve Valladolid, Plánovač výletů, Valladolid a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 21:15:44, Nadmořská výška: 704m, Adresa: Calle de Núñez de Arce, 11, Valladolid, Španělsko

Plusy

rovinaté okolí
mírné klima

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 41.6529, -4.7212
Nadmořská výška: 704 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:15:22

Valladolid: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702010-10-29 10:33:13
Valladolid je průmyslové město ve Španělsku . Nachází se v severocentrální části země, v nadmořské výšce 698 m. Je hlavním městem stejnojmenné provincie a autonomního společenství Kastilie a León. V současnosti zde žije okolo 320 000 obyvatel. Valladolid láká návštěvníky na bohaté kulturní vyžití a některé památky, které jsou svědectvím bohaté historie města.

Doprava

Valladolid je dostupný autem, autobusem, vlakem i letecky. Autem se sem nejlépe dostanete po dálnici E-80 (A-62) . Vlakové nádraží se nachází na Paseo de Campo Grande. Autobusové nádraží je od něho vzdálené cca 10 minut pěšky na západ. Nachází se na Peuente Lodgante 2. 7 km od města Valladolid se rozkládá malé letiště, kde přistávají domací areolinky a levné charterové lety. Z letiště se do města dostanete pomocí autobusu.

O městě

Valladolid byl v minulosti velmi významným městem. Po dlouhou dobu byl považován za druhé královské město. Stálo zde tak mnoho zajímavých památek. Bohužel v poslední době město dost utrpělo. Mnoho krásných budov a uliček bylo zničeno kvůli velké vlně spekulací s nemovitostmi v centru. Dnes tu tak místo starobylých staveb stojí moderní a poměrně odpudivé stavby. Naštěstí se tu podařilo několik zajímavostí zachránit.

Turistické zajímavosti

Mezi nejvyhledávanější místa patří prostorné náměstí Plaza Mayor s pěší zónou, která je lemována domy s podloubím ze 16. století. Zajímavost je, že toto náměstí bylo prvním náměstím svého druhu v celém království a stalo se předlohou pro mnoho dalších podobných náměstí ve Španělsku a i v zámořských koloniích. Dalšími zajímavými stavbami je valladolidská univerzita, katedrála, bývalý královský palác, kostel San Pablo a radnice. Valladolid disponuje velkým množstvím muzeí. Nejvýznamnějším je Národní muzeum sochařství , které disponuje nejlepší sbírkou soch a plastik v celé zemi. Mezi další zajímavá muzea patří Orientální muzeum, Museo de San Joaquín, které představuje expozici hlavně s náboženskými předměty, Museo Patrio Herreraiano, které disponuje expozicí současného španělského umění a Muzeum Kryštofa Kolumba.

Turistické služby a zábava

Valladolid disponuje širokou nabídkou ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Během roku hostí město celou řadu oslav, svátků a festivalů. Nevýznamnější akcí je Semana Santa - Velikonoce. Tou dobou prochází městem extravagantní procesí a průvody, které jsou svojí pompézností známé v celém Španělsku . Za noční zábavou se ve městě můžete vydat severovýchodním směrem od katedrály, kde se nachází shluk nočních klubů a barů.

Ráj gurmánů

Valladolid je také rájem gurmánů. Ti zde mohou navštívit celou řadu vyborných starovacích zařízení, kde si mohou dát místní speciality. Mezi ně patří např. tzv. Lechazo, což je jehně speciálně pečené v peci na dřevo a podávané se salátem. Dále je to např. slavný ovčí sýr, speciální chleby, vdolky a další sladkosti, mezi které patří i slavné Arroz con Leche. V okolí města se také pěstuje a vyrábí víno. Ty která jsou označena "Cigales", patří k nejlepším. Dobré je také bílé víno z Rueda a červené víno z Ribera del Duero. Mezi oblíbené podniky ve městě Valladolid patří restaurace El Caballo de Troya, La Criolla, Mesón Panero a Taberna el Pozo.

Historie

Oblast dnešního města byla osídlena již ve starověku. Stával zde římský tábor. Samotný Valladolid byl založen v roce 1072. Ve středověku šlo o velmi významné a bohaté město. Dnes je významným průmyslovým centrem Španělska .

Města a obce v okolí

ValladolidLa Cistérniga (5km)Arroyo de la Encomienda (7km)Villanubla (11km)Simancas (11km)Tudela de Duero (14km)Boecillo (13km)Torrelobatón (25km)San Pelayo (26km)