TIXIK.cz » Města » Málaga

Ubytování Málaga

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Málaga: Hlídač pokojů
Málaga Mapa Mapa hotelů Málaga

Související témata

Satelitní mapa Málagy, Penziony v Málaze, Luxusní ubytování v Málaze, Apartmány v Málaze, Levné ubytování v Málaze, Autopůjčovny v Málaze, Málaga - počasí, Málaga: Fotografie

Doporučené hotely Málaga


Zobrazit všechny »Málaga: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Málaga Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Málaze, Plánovač výletů, Málaga a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 03:48:09, Telefon: +34 952 13 50 00

Plusy

město s kosmopolitním charakterem
krásná architektura
levno
živá a zábavná destinace
krásné pláže
krásné scenérie
skvělé jídlo
převážně dobré počasí
zábavný noční život
milí lidé
mírné klima

Proti

nesnesitelné letní teploty
příliš mnoho turistů
výskyt podvůdků na turisty
nepříjemné chladno v zimě

Vhodné pro

aktivní dovolenou
business
festivaly
poznávání historie
slavnosti
noční život
plavby
shopping
sportovní turistiku
studium
umění
zdravotní turistiku

Zajímavosti

historické centrum
stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

letecká
železniční
mezinárodní letiště

Business travel (průmysl)

strojírenský


Informace a fakta

GPS: 36.7202, -4.4203
Nadmořská výška: 28 m
Vzdálenost do hlavního města: Madrid, 538 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:02:29

Málaga: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 09:26:15
Málaga je šesté největší město ve Španělsku a osmé největší město na pobřeží Středozemního moře. Je to přístavní město v Andalusii na jihu Španělska . Leží na pobřeží Costa del Sol. Oblast dnešního města byla osídlena již před 3000 lety. Díky tomu se tu dochovaly fénické, římské, arabské a křesťanské památky.

Pohledy do historie

Historie města Málaga sahá do 7. století př. n. l., kdy město založili Féničané. Ve 3. století př. n. l. se město ovládli Římanům. Na počátku 8. století pak převzali nadvládu na městem Málaga Arabové, kteří mu vládli do 15. století.

O městě

V městě Málaga žije v současnosti přibližně 600 000 obyvatel. Mezi nejvýznamnější památky patří původně římská pevnost Alcazaba , hrad Gibralfaro (Castillo Gibralfaro) , katedrála Málaga, římský amfiteátr a Picassovo muzeum . Dále tam najdete palác Episcopal (Palacio Episcopal) , starý přístav, který funguje od 6. století př. n. l., a kostel Iglesia del Sagrario. Cenné je také fénické, římské, visigótské, arabské a španělské opevnění. Oblíbené místo je i promenáda Paseo del Parque. Málaga má několik slavných rodáků, např. malíř Pablo Picasso, známý španělský politik z 19. století Antonio Canovas del Castillo nebo herec Antonio Banderas.

Turistické zajímavosti

Málaga také nabízí krásné pláže a čisté moře, které je vhodné pro surfování, windsurfing a potápění. Mezi oblíbené aktivity ve městě a okolí patří kitesurfing, seskok padákem, paragliding, výlety na kolech, tenis a golf. Po městě Málaga se dá nejlépe pohybovat autobusy. U města se nachází mezinárodní letiště Málaga Airport, které patří k nejstarším stále fungujícím letištím ve Španělsku .

 Aura: 65Recenze: 2292010-04-23 12:31:17
Ve Španělsku je mnoho měst, která mají mnohem více a mnohem zajímvější památky. Málaga je však město, které má neopakovatelnou atmosféru, procházet se tu můžete celý týden a neomrzí vás to. Vzhledem k blízkosti k Maroku je tam hodně arabských čajoven, což ve Španělsku není moc obvyklé. Městská pláž je kupodivu čistá a je moc příjemné pozorovat, jak obyvatelé po skončení pracovní doby přicházejí k večeru na pláž se jen tak procházet a bavit. Pěší zónou můžete chodit každý den a vždycky objevíte něco nového. Málaga má také na Španělsko poměrně velké množství klasických cukráten, jak je známe Česka, což se jinde ve Španělsku zas až tak moce nevyskytuje. Je tam také mnoho parků se vzrostlými stromy, což je za horkých dnů velmi příjemné. Zdejší říkají, že město má ideální klima - na to, že je na jihu, tam není takové horko jako jinde v Andalusii a v zimě tam zase není taková vlezlá a vlhká zima jako jinde. Já tam byla na konci listopadu a bylo to úžasné. vřele doporučuji. Z města se dá podniknout výlet do dalšího historického města v horách, do Antequery, je to hodinu jízdy autobusem. Stojí za to, o Granadě nemluvě, ale to je zase lepší se ubytovat přímo tam.

Města a obce v okolí

Málaga (0km)Cártama (19km)Benalmádena (19km)Pizarra (26km)Comares (21km)Torre del Mar (30km)Trapiche (28km)Casabermeja (19km)Alora (28km)

Webmap: 1 2 3