TIXIK.cz » Slovensko » Žilinský kraj » Okres Liptovský Mikuláš » Prosiecká dolina

Prosiecká dolina - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Prosiecká dolina: Hlídač pokojů
Prosiecká dolina Mapa Mapa hotelů Prosiecká dolina

Prosiecká dolinaProsiecká dolina

Související témata

Prosiecká dolina: Fotografie

Doporučené hotely Prosiecká dolina


Zobrazit všechny »


Prosiecká dolina: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Prosiecká dolina Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Prosiecká dolina a doprava
Sliačské travertiny13km
Chopok25km
Krokiew36km
Wole Oko38km
Mały Staw Polski40km
Chata pod Suchým41km
Satan41km
Mořské oko42km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Údolí, Aktuální čas: 06:06:51, Nadmořská výška: 697m

Prosiecká dolina je krasová dolina nacházející se na Slovensku . Leží na severu země v Chodských vrších v Západních Tatrách. Prosiecká dolina je jednou z nejkrásnějších dolin na Slovensku . Prosiecká dolina je dlouhá 4 km a široká několik desítek metrů a má charakter kaňonu. Prosiecká dolina je tvořena vápencem a dolomitem. Dolinou protéká potok Prosiečanka. Prosiecká dolina je vymodelovaná erozí do nynějšího vzhledu. Jsou zde sklaní bradly, skalní věže tvořené z vápenců a soutěsky, které jsou hlavně na začátku doliny. Vrstva vápence zde utváří ideální podmínky pro tvorbu jeskyní. Nejznámější místní jeskyní je Prosiecká jeskyně. Prosiecká dolina má především bukový porost a jedlové bučiny. Dále zde naleznete chladnomilné až alpínské druhy rostlin. Vyskytuje se zde třeba Protěž alpínská. Prosieckou dolinou vede naučná stezka, která začíná v obci Prosiek . Na začátku doliny uvidíte skalní útvar Vrata, který je tvořen dvěma vysokými sklaními stěnami stojícími proti sobě. K dalšímu lákadlu Prosiecké doliny patří v závěru 15 m vysoký vodopád a žebříky vedoucí po skalách v soutězce.

Informace a fakta

GPS: 49.16, 19.4954
Nadmořská výška: 697 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 14:37:27

Prosiecká dolina: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 50Recenze: 117.10.2008 14:11:17
Jedním slovem NÁDHERA. Lehká horská vycházka - zvládli jsme i s 3-letým synem na zádech, na krátkém úseku spousta věcí k vidění. Kousek divočíny ve skalách jako na dlani. Pro zdatnější se dá protáhnout přes hřeben po žebřících až do Kvačianské doliny. To jsme zvládli taky, ale coby začátečníci s prckem většinou v krosně jsme toho ke konci měli plné zuby. Ale zážitky nám nikdo neveme.

Města a obce v okolí

Liptovská Sielnica (2.2km)Liptovský Trnovec (6km)Lúčky (8km)Bešeňová (8km)Bobrovec (10km)Liptovská Teplá (9km)Smrečany (12km)Liptovský Mikuláš (12km)Likavka (15km)

Webmap: 1 2 3