TIXIK.cz » Česká republika » Liberecký kraj » Jablonecko » Prosečská Rozhledna

Prosečská Rozhledna - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Prosečská Rozhledna: Hlídač pokojů
Prosečská Rozhledna Mapa Mapa hotelů Prosečská Rozhledna

Prosečská RozhlednaProsečská Rozhledna

Související témata

Prosečská Rozhledna: Fotografie

Doporučené hotely Prosečská Rozhledna


Zobrazit všechny »


Prosečská Rozhledna: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Prosečská Rozhledna Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Prosečská Rozhledna a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Pramen Nisy7km
Holubník12km
Rašeliniště na Čihadle12km
Johanitská komenda13km
Ptačí kupy12km
Ořešník14km
Oldřichovský Špičák14km
Hřebenový buk14km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Rozhledny, Aktuální čas: 21:00:32, Nadmořská výška: 581m

Prosečská Rozhledna je jedna z nejoblíbenějších rozhleden na Jablonecku. Nachází se mezi Liberecem a Jabloncem nad Nisou na Prosečském hřebeni, nad obcí Proseč nad Nisou, v nadmořské výšce 586 m.

O rozhledně

Původní Prosečská Rozhledna tu stála již v roce 1892, kdy zde nechal Německý spolek postavit 6 m vysokou dřevěnou rozhlednu. Tuto věž, ale v roce 1901 zbourala bouře. Poté tu jablonecký spolek v roce 1908 slavnostně otevřel novou opět dřevenou 12 m vysokou rozhlednu. Prosečská Rozhledna ale už v roce 1921 podlehla opět nepříznivému počasí. Novodobá historie rozhledny sahá do roku 1928, kdy na Prosečském hřbetu nechal pan Hübner postavit chatu. Díky nové chatě tu byla postavena Prosečská Rozhledna. Věž nechal vybudovat opět jablonecký spolek. Architektem stavby byl Hemmrich. Vznikla tu tak 28 m vysoká kamenná rozhledna. Prosečská Rozhledna byla slavnostně otevřena byla v roce 1932. Na ochoz rozhledny, který je ve výšce 20 m vede 117 schodů. Chata se tu dnes již nenachází jelikož v roce 2003 vyhořela a následně byla zbourána. Prosečská Rozhledna nabízí krásný výhled na Liberec, Jablonec nad Nisou , Ještěd a Jizerky .

Přístup na Prosečskou Rozhlednu

Prosečská Rozhledna je nejlépe dostupná buď na kole, pešky a nebo autem. Autem se sem dostanete z Liberce či Jablonce přes městskou část Lukášov. Zde zabočíte za místem otáčení městské linky autobusu č. 4. Přímo k rozhledně se autem dostanete jen o víkendu mezi 13 až 16 hodinou. Jinak je sem vjezd zakázán. Na kole či pěšky je Prosečská Rozhledna dostupná buď z Liberce po modré turistické značce. Z Jablonce nad Nisou se sem dostanete buď po červené značce, která vede až do Proseče nad Nisou a nebo po modré turistické značce, která vede do Liberce.

Praktické informace

Prosečská Rozhledna je otevřena od května o víkendech od 13 do 16 hodin. Otevření rozhledny je ale ovlivněno počasím. V týdnu je návštěva možná po telefonické domluvě na telefonních číslech: 725 554 947, 733 101 670 a nebo 483 300 599. Vstupné na rozhlednu je dobrovolné.


Informace a fakta

GPS: 50.742, 15.1297
Nadmořská výška: 581 m
Telefon:
Typ vyhlídky:
Charakter stavby:
Datum vzniku:
Nadmořská výška:
Architekt:
Rozsah výhledu:
Otevřeno:
Celková výška rozhledny (m):
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:41:55

Prosečská Rozhledna: Recenze

Prosečská Rozhledna prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Jablonec nad Nisou (3.5km)Janov nad Nisou (4.3km)Rádlo (4.9km)Liberec (6km)Lučany nad Nisou (7km)Bedřichov (5km)Šimonovice (7km)Smržovka (8km)Tanvald (13km)

Webmap: 1 2 3