TIXIK.cz » Praha » Prokopské údolí

Prokopské údolí - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Prokopské údolí: Hlídač pokojů
Prokopské údolí Mapa Mapa hotelů Prokopské údolí

Související témata

Prokopské údolí: Fotografie

Doporučené hotely Prokopské údolí


Zobrazit všechny »Prokopské údolí: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Prokopské údolí Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Prokopské údolí a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Údolí, Aktuální čas: 19:30:25

Prokopské údolí je přírodní rezervace v Česku . Nachází se na území hlavního města Prahy , konkrétně v katastru Prahy 5, mezi Jinonicemi a Zlíchovem, v nadmořské výšce mezi 220 - 330 m.

O přírodní rezervaci

Přírodní rezervace Prokopské údolí byla vyhlášena 6. března 1979. Zaujímá rozlohu cca 102 hektarů. Důvodem ochrany je, že se jedná o jeden z nejvýznamnějších přírodních celků v Praze. Zahrnuje totiž krasové území s řadou geologických opěrných profilů, naleziště zkamenělin a bohatá stepní a hájová společenstva. Byly tu nalezeny a stále se nacházejí zkameněliny od nejvyššího ordoviku po střední devon. Prokopské údolí má i bohatou faunu a flóru. Mezi chráněné rostliny které tu rostou patří např. prvosenka jarní, pěchava vápnomilná, třemdava bílá, tařice horská, mochna písečná či česnek tuhý. Mezi vzácné živočichy na území přírodního parku patří bohatá společenstva teplomilného hmyzu. Jedná se také o významné hnízdiště více než 60 druhů ptáků. Potkat zde můžete např. i králíčka obecného či norníka rudého. Mezi oblíbená místa, které Prokopské údolí nabízí, patří např. Prokopský lom, na jehož místě bývala Prokopská jeskyně, v níž podle legend žil svatý Prokop a kostel svatého Prokopa s poustevnou. Turisty je také vyhledávané Hlubočepské jezírko (Prokopské jezírko) , které vzniklo zaplavením bývalého vápencového lomu. Zajímavostí je, že se u něho točilo několik filmů, např. v roce 1999 film Pelíšky.

Turistika

Prokopské údolí nabízí řadu turistických stezek. K dispozici je tu i naučná stezka se šesti zastávkami. Její délka je cca 3 km. Skrz Prokopské údolí vede také cyklotrasa A12 z Hlubočep směrem na Stodůlky a Řeporyje.

Jak se sem dostat

Prokopské údolí je jinak snadno dostupné vlakem, autobusem i tramvají. Vede tudy totiž železniční trať. V Hlubočepích projíždějí autobusové linky a těsně u řeky pak ještě tramvajová trať.


Informace a fakta

GPS: 50.0397, 14.367
Nadmořská výška: 260 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 20:33:42

Prokopské údolí: Recenze

Prokopské údolí prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Praha (7km)Vestec (12km)Horoměřice (11km)Jíloviště (13km)Loděnice (16km)Čestlice (16km)Nupaky (18km)Malé Číčovice (15km)Okoř (16km)

Webmap: 1 2 3