TIXIK.cz » Česká republika » Karlovarský kraj » Chebsko » Přírodní rezervace SOOS

Přírodní rezervace SOOS - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Přírodní rezervace SOOS: Hlídač pokojů
Přírodní rezervace SOOS Mapa Mapa hotelů Přírodní rezervace SOOS

Související témata

Přírodní rezervace SOOS: Fotografie

Doporučené hotely Přírodní rezervace SOOS


Zobrazit všechny »Přírodní rezervace SOOS: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Přírodní rezervace SOOS Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Přírodní rezervace SOOS a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Sokolovské infocentrum27km
Mlýnská kolonáda35km
Unteres Schloss Greiz58km


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 22:30:03, Nadmořská výška: 440m

Přírodní rezervace SOOS je unikátní přírodní rezervace, v níž vyvěrají minerální prameny. Jsou zde rašeliniště a takzvané mofety neboli bahenní sopky. Přírodní rezervace SOOS se nachází V Karlovarském kraji, přibližně 6 km od města Františkovy Lázně v České republice .

Křemelina

Zvláštností je takzvaná křemelina, což je vrstva půdy s vysokým obsahem solí, která je pro vegetaci toxická. Přírodní rezervace SOOS vznikla v roce 1964 a rozkládá se na ploše 221 hektarů. Návštěvníci Přírodní rezervace SOOS mohou navštívit jen malou část tohoto území (cca 1,2 km) .

Turistické chodníčky

Turisté se smí pohybovat jen po vyznačených cestách (část cest vede po dřevěných chodníčcích) . Přírodní rezervace SOOS nabízí svým návštěvníkům poznání ojedinělé krajiny, s jakou se nikde v Evropě nesetkáme. Vedle chodníčků si návštěvníci mohou přečíst informace o tom, jak tato oblast vznikla a jaké zajímavosti zde mohou spatřit.

Rašeliniště a mofety

Protože se zde nacházejí rašeliniště, je pro SOOS typická specifická vegetace. Jednou z "atrakcí" Přírodní rezervace SOOS je také Císařský pramen s konstantní teplotou 14-18 stupňů Celsia a samozřejmě mofety, tj. místa, kde z bahna vybublává oxid uhličitý. Pokud sem návštěvníci zavítají v suchém létě, setkají se s vyprahlou krajinou, kde bude dominovat bílá a žlutá barva půdy.


Informace a fakta

GPS: 50.1489, 12.4033
Nadmořská výška: 440 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 14:12:33

Přírodní rezervace SOOS: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 51Recenze: 9424.9.2010 12:00:04
Přírodní rezervace SOOS je pro mě unikátní, nacházejí se zde bahenní sopky a je hezké pozorovat probublávající plochy bahna a vody. Chodí se zde po úzkých chodníčcích a pozorujeme zvláštní krajinu plnou pramenů a bahna, ovzduší je tu také specifické. Je to zajímavý výlet.

Města a obce v okolíWebmap: 1 2 3