TIXIK.cz » Příhrazské skály

Příhrazské skály - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Příhrazské skály: Hlídač pokojů
Příhrazské skály Mapa Mapa hotelů Příhrazské skály

Příhrazské skályPříhrazské skály

Související témata

Příhrazské skály: Fotografie

Doporučené hotely Příhrazské skály


Zobrazit všechny »


Příhrazské skály: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Příhrazské skály Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Příhrazské skály a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Skály, Aktuální čas: 22:49:02, Nadmořská výška: 323m

Příhrazské skály jsou pískovcové skalní město. Nacházejí se nedaleko vrchu Mužský v Českém ráji cca 6 km severovýchodně od města Mnichovo Hradiště v České republice. Příhrazské skály jsou přírodní rezervací, která byla vyhlášena v roce 1998. Předmětem ochrany jsou především původní bory rozkládající se na vrcholech skal. Skalní město je tvořeno hlubokými údolími a strmými skálami. Strmé skalní věže lákají řadu horolezců. Mezi nejtěžší skalní věž patří Kobylí hlava. V Příhrazských skalách se nachází na 178 skalních věží. Příhrazské skály nelákají jen horolezce, ale jsou častým cílem pro pěší turisty. Těm nabízejí řadu turistických stezek které je dovedou na nejkrásnější místa tohoto skalního města.

Informace a fakta

GPS: 50.5252, 15.0776
Nadmořská výška: 323 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 16:54:52

Příhrazské skály: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 63Recenze: 2242010-10-11 09:40:58
Příhrazské skály jsou opravdu krásné. Nejlepší je zaparkovat auto v obci Příhrazy, kde je k dispozici poměrně velké parkoviště. Nechybí tu ani restaurace s venkovní zahrádkou v létě. Přímo z parkoviště vede řada značených cest. Pokud si chcete udělat příjemnou odpolední procházku, vydejte se z parkoviště po žluté turistické značce. Poté odbočte na červenou. Po asi 1 km odbočte na trasu s modrou značkou. Poté se opět vraťte na žlutou značku po které se dostanete zpět na parkoviště. Jedná se o příjemný asi 3,5 km dlouhý okruh. Na začátku trasy se ale připravte na pořádné stoupání.

Města a obce v okolí

Žehrov (1.7km)Vyskeř (6km)Dobšín (5km)Mnichovo Hradiště (7km)Turnov (9km)Sobotka (10km)Kosmonosy (14km)Frýdštejn (15km)Malá Skála (16km)

Webmap: 1 2 3