TIXIK.cz » Slovensko » Košický kraj » Okres Spišská Nová Ves » Prielom Hornádu

Prielom Hornádu - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Prielom Hornádu: Hlídač pokojů
Prielom Hornádu Mapa Mapa hotelů Prielom Hornádu

Související témata

Prielom Hornádu: Fotografie

Doporučené hotely Prielom Hornádu


Zobrazit všechny »Prielom Hornádu: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Prielom Hornádu Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Prielom Hornádu a doprava
Tři kopce8km
Skalnatá chata30km
Gerlachovský štít32km
Satan35km
Svinka34km
Mlynářka36km
Mořské oko38km
Mały Staw Polski40km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kaňony, Aktuální čas: 12:05:11, Nadmořská výška: 568m

Prielom Hornádu je přibližně 12 kilometrů dlouhý úsek řeky Hornád v chráněné krajinné oblasti Slovenský ráj , který zde tvoří hluboké kaňonovité údolí. Hornád do tohoto údolí vstupuje v místě zvaném Hrdlo Hornádu, které najdeme nedaleko rekreačního a turistického střediska Podlesok, a opouští jej při ústí Velké Bílé vody nedaleko Čingova . Zřejmě úplně první přechod Přelomem Hornádu se uskutečnil v únoru roku 1906 a vedl po zamrzlé hladině řeky. Prielom Hornádu nebyl vždy průchodný v celé své délce. Až v roce 1960 se započalo s výstavbou lanového mostu při ústí Kláštorskej rokliny . Nyní už je přístupný pro turisty v celé své délce a v obou směrech a vede jim naučná stezka která vede po tzv. chodníku horské služby. Turisty čeká po cestě řada překážek v podobě žebříků a nejrůznějších stupaček ve skalách. Na trase turisty čeká 7 kovových můstků a lávek, zmiňovaný lanový most, na 140 stupaček, 320 metrů řetězu umístěných ve skalních stěnách a přibližně 70 dřevěných lávek. Prielom Hornádu je významné a turisticky hojně navštěvované místo.

Informace a fakta

GPS: 48.9527, 20.4274
Nadmořská výška: 568 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 12:54:59

Prielom Hornádu: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 65Recenze: 22923.5.2010 14:50:06
Už jsem Slovenský raj doporučovala. Prielom Hornádu patří k těm méně náročným túrám, ačkoli zmíněné stupačky a metry řetězů by napovídaly o opaku. Jenom si nejsem jistá, zda se dá chodit oběma směry. Většina túr ve Slovenskom raji bývala jednostranná, a to zespodu nahoru. Todo jde sice po vrstevnici, kopíruje to skály a tok potoka, ale přesto si nejsem jistá, doporučuji ověřit. V Podlesoku i na Čingove býval docela obstojný camp.

Města a obce v okolí

Spišské Tomášovce (3.4km)Spišská Nová Ves (10km)Dedinky (10km)Stratená (11km)Mlynky (11km)Levoča (14km)Poprad (15km)Vrbov (15km)Svit (21km)

Webmap: 1 2 3