TIXIK.cz » Města » Příbor

Ubytování Příbor

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Příbor: Hlídač pokojů
Příbor Mapa Mapa hotelů Příbor

Související témata

Penziony v Příboru, Satelitní mapa Příboru, Příbor - počasí, Příbor: Fotografie

Doporučené hotely Příbor


Zobrazit všechny »Příbor: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Příbor Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Příbor a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 03:29:19, WWW stránky:

Plusy

skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
dobrá dostupnost

Proti

výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

rodiny s dětmi
festivaly
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
sportovní turistiku


Informace a fakta

GPS: 49.6402, 18.1439
Nadmořská výška: 293 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 21:02:28

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.pribor-mesto.cz

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: železniční, mezinárodní letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: skvělé jídlo, živá a zábavná destinace, krásné scenérie, dobrá dostupnost, blízko letiště, dobrá občanská vybavenost, okolní příroda, možnosti koupání, rovinaté okolí, blízko do větších měst, okolní hrady, rodiště významných osobností, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: kemp

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Příbor: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 09:24:06
Příbor je město na východě České republiky . Město je známé jako rodiště slavného lékaře, psychologa a zakladatele psychoanalýzy Sigmunda Freuda. Nachází se v Moravskoslezském kraji, asi 30 km jižně od Ostravy . V současné době zde žije okolo 9000 obyvatel.

O městě

Příbor se rozkládá kolem říčky Lubiny a ze tří stran je lemován vrcholy podhůří Beskyd . Jedná se o jedno z nejstarších měst severovýchodní Moravy. Po dlouhá staletí jde také o významnou křižovatku obchodních cest. Příbor nabízí i řadu památek.

Turistické zajímavosti

Mezi největší turistické zajímavosti patří rodný dům Sigmunda Freuda v Zámečnické ulici. Navštívit můžete Muzeum a pamětní síň Sigmunda Freuda, která se nachází v ulici Lidická 50. V městě Příbor je mnoho památkově chráněných domů, včetně radnice. Na náměstí Sigmunda Freuda je fontána a sousoší Panny Marie, svatého Rocha a svatého Floriána. Určitě nepřehlédnete několik historicky cenných kostelů, např. piaristický kostel svatého Valentina, kostel svatého Kříže nebo kostel Narození Panny Marie.

Historie

Příbor založil v roce 1251 hrabě Frank z Hückeswagenu. Již v té době procházela přes náměstí obchodní stezka - tzv. Polská cesta. V roce 1615 udělil městu kardinál František Ditrichstein řadu privilegií a práv. Příbor se stal významným správním, hospodářským a kulturním centrem. V roce 1694 zde byla založena piaristická kolej a gymnázium. Nastal tak velký rozmach školství. 6. května 1856 se zde narodil budoucí slavný lékař, psycholog a zakladatel psychoanalýzy Sigmund Freud. V roce 1875 byl v Příboře založen učitelský ústav. Město se díky tomu stalo centrem vzdělanosti severní Moravy. V roce 1989 byla historická část města vyhlášena městskou památkovou rezervací.

Aktivity

Příbor je také dobrou základnou pro vyznavače aktivního odpočinku. V okolí vede řada turistických tras i cyklostezek. Nechybí zde ani naučné stezky. V létě navštivte místní koupaliště , v jehož areálu si můžete zahrát minigolf nebo si vyzkoušet aquazorbing.

Města a obce v okolí

PříborKopřivnice (4.5km)Štramberk (6km)Nový Jičín (11km)Frenštát pod Radhoštěm (12km)Starý Jičín (15km)Frýdek-Místek (16km)Frýdlant nad Ostravicí (16km)Čeladná (17km)

Webmap: 1 2 3