TIXIK.cz » Polsko » Mazovsko » Varšava » Prezidentský palác ve Varšavě

Prezidentský palác ve Varšavě - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Prezidentský palác ve Varšavě: Hlídač pokojů
Prezidentský palác ve Varšavě Mapa Mapa hotelů Prezidentský palác ve Varšavě

Prezidentský palác ve VaršavěPrezidentský palác ve Varšavě

Související témata

Prezidentský palác ve Varšavě: Fotografie

Doporučené hotely Prezidentský palác ve Varšavě


Zobrazit všechny »


Prezidentský palác ve Varšavě: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Prezidentský palác ve Varšavě Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Prezidentský palác ve Varšavě a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Hula Kula0.6km
Kubického podloubí0.6km
Teatr Kamienica1km
Varšavské ghetto2km
Klub Medyk2km
Hřbitov Powązkowski3km
Hala Torwar3km
Hrad Ujazdów3km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Architektura, Aktuální čas: 23:29:27, Adresa: Krakowskie Przedmieście 46/48, Warszawa, Polsko, Telefon: +48 22 827 80 68, WWW stránky:

Prezidentský palác ve Varšavě je původně barokní palác ze 17.století, dnes sídlo polského prezidenta ve Varšavě . Na počátku 19.století prošel zásadními přestavbami, a dnes jde o unikátní stavbu, v níž se prolíná baroko s klasicismem. Je jednoznačně největším varšavským palácem.

Historie

Palác, nazývaný též Palác Koniecpolski, Radziwill, Lubomirski, či Viceroy, byl postaven již v roce 1643. Stavbu zadal kapitán Stanislaw Koniecpolski z Brody, městečka, které leží asi 80 km východně od Lvova .Postavil si v podstatě rezidenci na přespání. Kapitán zemřel v roce 1646 a dostavby paláce se nedočkal. Architektem paláce byl Konstantyn Tencalla (1610-1647, švýcarský architekt) , dvorní architekt krále Vladislava IV. a autor sloupu Zygmunta III. Wazy. Výstavbu paláce dokončil stavitelův syn Aleksander, ve stylu barokního zámečku. Stylově se přitom držel italských konvexních a konkávních prvků (prostě vlny ...) . V roce 1674 byl palác odkoupen rodinou Radziwilliů, a stal se jejím majetkem na příštích 144 let. Karol Stanislaw II., který po otci a strýci zdědil obrovský majetek, pak v paláci pořádal inscenace bitev. V roce 1852 pohltil požár velkou část paláce. Na přelomu 19.a 29.století byl zničen Tarnowski palác po pravé straně paláce prezidentského. Na jeho místě byl v letech 1899-1901 vystavěn hotel Bristol. V roce 1918 připadl palác polské vládě. V roce 1939 palác kupodivu utrpěl minimální škody. Mnohem zásadněji byl poškozen při jeho přestavbě Němci na tzv. Deutsches Haus, v letech 1941-1942. Po osvobození byl palác zrekonstruován a přestavěn. Tentokrát byla práce svěřena dvojici architektů Antoni Bruschemu a Antoni Jawornickému. V roce 1965 byl před palác umístěn pomník knížete Józefa Poniatowského. Palác prošel množstvím přestaveb, z každé etapy si však zachoval principiální prvky, které v komplexní kombinaci s ostatními, činí z paláce jedinečné dílo polské architektury.


Informace a fakta

GPS: 52.2429, 21.0156
Nadmořská výška: 112 m
Telefon:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:48:18

Prezidentský palác ve Varšavě: Recenze

Prezidentský palác ve Varšavě prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Varšava (2.3km)Stare Babice (13km)Raszyn (11km)Konotopa (14km)Pustelnik (12km)Dziekanów Leśny (16km)Józefów (19km)Otrębusy (22km)Legionowo (20km)

Webmap: 1 2 3