TIXIK.cz » Města » Přerov

Ubytování Přerov, hotely Přerov

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Přerov: Hlídač pokojů
Přerov Mapa Mapa hotelů Přerov

PřerovPřerov

Související témata

Satelitní mapa Přerova, Přerov - počasí, Přerov: Fotografie

Doporučené hotely Přerov


Zobrazit všechny »


Přerov: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Přerov Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Přerov a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 15:37:31, WWW stránky:


Informace a fakta

GPS: 49.4551, 17.4509
Nadmořská výška: 204 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 21:02:29

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.mu-prerov.cz

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: rovinaté okolí
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: studium

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Přerov: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 112011-08-24 09:48:17
Starobylé město Přerov se nachází v Olomouckém kraji v České republice . Území Přerova bylo osídleno už v době pravěku, což dosvědčuje světově proslulé archeologické naleziště Přerov Předmostí. V jeho blízkosti dnes vede naučná stezka. Přerovem protéká řeka Bečva, město má dnes (2011) okolo 46 000 obyvatel.

O městu

Přerovské Horní náměstí, které je od roku 1992 městskou památkovou zónou, nabízí turistům unikátní pohled na zachovalé renesanční měšťanské domy. Z nich nejcennější je dům č. 31 tzv. Korvínský dům se zachovalým renesančním portálem z roku 1570, a dále hradby a renesančně upravený přerovský zámek, v kterém sídlí Muzeum Komenského. V muzeu se nachází nejrůznější exponáty – od archeologických vykopávek až po expozici dobové školní třídy z dob Jana Ámose Komenského, který v Přerově určitou dobu působil. Pro milovníky mnohem starší historie město nabízí naučnou stezku Předmostím až do pravěku. Po stopách mamutů a jejich lovců se můžete vydat po nenáročné osmikilometrové trase. Cestou potkáte sochu malého Mamutíka Toma, a navštívit můžete i Malé školní muzeum lovců mamutů – vybudované a provozované žáky a učiteli místní základní školy.
Přerov je tradičním hostitelem Československého jazzového festivalu s mezinárodní účastí, který vznikl už roku 1966.

Příroda

Oblíbeným místem turistů je městský park Michalov a přilehlé laguny, která nabízí různé možnosti sportovních aktivit - můžete využít např. přírodní koupaliště nebo bikrossovou trať. Nedaleko města Přerov se nachází přírodní rezervace Žebračka, chránící lužní lesy v údolí řeky Bečvy.

 Aura: 65Recenze: 22011-04-25 13:36:33
Přerov láká zejména na svou minulost, bohatou již od pravěku. navštivte předmostí, horní náměstí obehnané původním středověkým opevněním a park michalov, to jsou asi nejhezčí místa. popř. laguny a žebračku. co se nočního života týče, přes plesovou sezonu to žije v městském domě. pak je zde celá řada hospůdek, v přerově máme pivovar Zubr, takže toto pivo je zde na každém rohu a určitě si ho dejte;) níže zmiňovaný klub Tančírna již nefunguje, ale jistě najdete dostačující náhradu, například diskotéka na Pegasu u horního náměstí, nebo Black hill. pro rockery, metalisty a punkáče je tu rockový klub Šuplik. :) na první pohled přerov moc turisticky přitažlivé město není, ale věřím,že na ten druhý vás zaujme:)
 Aura: 49Recenze: 972010-09-25 17:48:12
Mám zde kamarádku a pravidelně za ní jezdím. Za bílého dne tu moc věcí neznám, ale pokud se chcete dobře bavit, v noci to tu žije :) Navštivte rozhodně místní vinárny a klub Tančírna :)

Města a obce v okolí

Přerov (0km)Tršice (10km)Lipník nad Bečvou (14km)Bystřice pod Hostýnem (17km)Kojetín (16km)Býškovice (19km)Holešov (17km)Kroměříž (18km)Rusava (21km)

Webmap: 1 2 3