TIXIK.cz » Rakousko » Salzburg » Okres Zell am See » Přehrady Mooserboden

Přehrady Mooserboden - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Přehrady Mooserboden: Hlídač pokojů
Přehrady Mooserboden Mapa Mapa hotelů Přehrady Mooserboden

Přehrady MooserbodenPřehrady Mooserboden

Související témata

Přehrady Mooserboden: Fotografie

Doporučené hotely Přehrady Mooserboden


Zobrazit všechny »


Přehrady Mooserboden: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Přehrady Mooserboden Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Přehrady Mooserboden a doprava
Grossglockner12km
Ledovec Pasterze13km
Franz-Josef-Höhe15km
Pass Thurn22km
Watzmann48km
Pragser Wildsee67km
Staufeneck69km
Passo Tre croci76km


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 12:50:22, Nadmořská výška: 1535m

Přehrady Mooserboden se nachází poblíž známých rakouských měst Zell am See a Kaprun . Jedná se o dvě uměle vybudované přehradní nádrže, které slouží primárně pro uchovávání energie z vodních toků, a také k regulaci vody z přilehlých vrcholů rakouských alp. Přehrady Mooserboden jsou často vyhledávanou letní turistickou atrakcí. Alpské vrcholy vysoké přes 3000 metrů, které jsou po celý rok zasněžené v kombinaci s letní zelenou přírodou rakouských Alp, a dokonale průzračná voda v nádržích, to vše vytváří krajinu, kterou ocení každý milovník přírody.

Cesta do hor

Cesta na Přehrady Mooserboden je velmi příjemná. Vlastním automobilem se dostanete do vesnice pod první přehradní nádrží, kde můžete zdarma zaparkovat vozidlo v 6 pater vysokém parkovišti. Odkud Vás odveze autobus k jedné ze zvláštností celého výletu, šikmému výtahu. Tento výtah, který na pouhých 400 metrech překoná výškový rozdíl 200 metrů, je v podstatě plošina na kolejích, kterou vytahují obrovské motory umístěné ve vrchní části dráhy.

Horský autobus

Po výjezdu plošinou Vás nabere další kyvadlový autobus, a odveze Vás na nejvyšší bod celého komplexu, tedy druhou, vyšší přehradu. Celá cesta autobusem trvá zhruba 40 minut a stojí 17 Euro. Zdatnější cestovatelé ale mohou na vrcholek vystoupat také pěšky, turistická trasa vede poblíž autobusových tras i podél šikmého výtahu. Na své cestě vystoupáte o 1000 metrů výše, cesta je středně náročná, protože jsou zde i úseky, kdy musíte jít podél skal a pevně se držet řetězů připevněných na skále.

Máte chuť na alpské mléko?

Po cestě je u první přehradní nádrže pravá alpská chalupa, kde si můžete dát něco malého k obědu, nebo koupit například pravé alpské mléko od krav, které potkáte po cestě na vrchol. Pokud Vás cca 4 hodiny dlouhý výstup stále neuspokojí, můžete se po turistických stezkách vydat na okružní procházku okolo vyšší z nádrží, nebo můžete dojít až do známého Alpincentra, základního tábora sjezdovky Kaprun.

Odpočinek

Ať už se na vrcholek dostanete jakýmkoliv způsobem, odměnou Vám bude překrásný pohled na velkou část rakouských alp. Ve vrchní části se nachází větší restaurace, kde si můžete dát cokoliv od pizzy, přes některou z rakouských specialit až po pivo nebo kávu.

Výhledy jako odměna

Celodenní výlet na Přehrady Mooserboden určitě stojí za to, zejména pokud je vhodné počasí se jedná o ojedinělý zážitek. Zejména z vrchní přehrady je při dobré viditelnosti vidět hned několik alpských vrcholů s výškou nad 3000 metrů, do nádrží ze všech stran vytékají menší vodopády, na pláních se pasou krávy a celý výlet je tak skutečným zážitkem. I při letních návalu turistů je zde neskutečný klid, protože autobusy i výtahy mají omezenou kapacitu a obě přehrady jsou neskutečně velké, takže se zde turisté bez problémů rozptýlí.


Informace a fakta

GPS: 47.1709, 12.6297
Nadmořská výška: 1535 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 17:14:51

Přehrady Mooserboden: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 68Recenze: 24223.7.2010 18:00:04
Vřele doporučuju každému, kdo v Kaprunu v létě je. Pokud si pouze koupíte lístek za 17 Euro a necháte se vyvézt nahoru, není to úplně zážitek - autobus a plošina vás vyvezou nahoru, pokoukáte po rozlehlé krajině, projdete si přehradu a za hodinu můžete jet domů, pokud tedy nemáte v plánu vyrazit někam výše. My jsme si sice koupili lístek na autobus, ale nechali se vyvézt jen pod první přehradu, kde končí plošina. Až pod první plošinu totiž je jen les a neskutečně prudké kopce. Nechtěli jsme tedy ztrácet nejen energii, ale hlavně cca 3 hodiny času, které by ten výstup stál. Pod první přehradou začíná to pravé divadlo, kdy po červené turistické stezce jdete podél první přehrady krásnou přírodou až k druhé přehradě. Po celé cestě naprosto krásné zážitky - spousty vodopádů, které se slévají do přehrad, desítky metrů velké kusy neroztátého sněhu, které ukapávají do přehrad, pasoucí se krávy, které vám blokují cestu a musíte je obcházet,prostě paráda. Uprostřed stezky mezi oběma přehradama je rodinný statek, kde vám načepují pivo, dají najíst, nebo se můžete napít čerstvého mléka (0,5 E) přesně od těch krav, které vás blokovaly. Celá procházka od spodní přehrady do vchrhní je asi na 3-4 hodiny, je to poměrně do kopce takže nic pro lenochody. Je vhodné mít taky pevnou obuv, protože je tam skutečně jedno místo, kde jdete s pomocí lan podél skály po nezpevněném terénu, a skutálet se několik desítek metrů do přehrady není moc dobré. Pozitivní je, že se neustále držíte u hlavní silnice kde jezdí autobusy, a pokud už nemůžete, jednoduše dojděte na zastávku, kterých je po cestě hned několik, nebo na silnici hodně prostě a autobusák vás nabere a odveze nahoru (nebo dolů) .

Zejména pokud je hezky, tak zážitek oceníte, protože je odtud vidět tuším asi 10 třítisícovek a 5 ledovců (nebo spíše to, co z nich zbylo) . Nahoru je vhodné si vzít také teplejší vrstvu pro všechny případy. Počasí se tu mění doslova každých deset minut a přeci jen, je to už 2100 metrů nad mořem.

Města a obce v okolí

Niedernsill (12km)Uttendorf (13km)Kaprun (15km)Mittersill (15km)Stuhlfelden (15km)Piesendorf (15km)Aufhausen (17km)Hollersbach im Pinzgau (20km)Mühlbach (23km)

Webmap: 1 2 3