TIXIK.cz » Pramen Nisy

Pramen Nisy - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Pramen Nisy: Hlídač pokojů
Pramen Nisy Mapa Mapa hotelů Pramen Nisy

Související témata

Pramen Nisy: Fotografie

Doporučené hotely Pramen Nisy


Zobrazit všechny »Pramen Nisy: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Pramen Nisy Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Pramen Nisy a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 01:33:46, Nadmořská výška: 639m

Pramen Nisy se nachází na severu České republiky , v katastru obce Nová Ves nad Nisou, v Jizerských horách , cca. 3 km od Jablonce nad Nisou . Zde řeka Nisa začíná svojí cca. 250 km dlouho pouť do Baltského moře. V roce 1980 zde byl vystavěn kammený pomník s plaketou a posezením. Pramen Nisy je také místem, kde začíná cyklostezka Nisa-Odra po které můžete na kole dojet až k zmiňovanému moři. V současnosti je toto místo častým cílem turistů. Nedaleko od pramene se nachází rozhledna Nisanka , která také určitě stojí za návštěvu.

Informace a fakta

GPS: 50.7265, 15.2268
Nadmořská výška: 639 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 12:12:59

Pramen Nisy: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702012-02-27 11:17:11
Zajímavé místo, údajně ale nejde o skutečný pramen Nisy, ale o jeden, který je za něj považován, protože potoků s názvem Nisa je v jeho okolí (tedy v okolí Jablonce nad Nisou) řada, např. Černá Nisa, Rýnovická Nisa atd. Škoda také je, že pořád někdo krade desku umístěnou na kameni u pramene, ale jinak jde o příjemné místo, které je vhodné spojit s návštěvou rozhledny Nisanky, která se nachází jen několik kilometrů u něj. K pramenu, tedy jen asi několik desítek metrů od něj se, se dá dostat autem.

Města a obce v okolí

Smržovka (1.9km)Lučany nad Nisou (1.8km)Jablonec nad Nisou (3.9km)Tanvald (6km)Desná (7km)Janov nad Nisou (6km)Rádlo (8km)Horní Polubný (10km)Bedřichov (9km)

Webmap: 1 2 3