TIXIK.cz » Města » Praiano

Ubytování Praiano, hotely Praiano

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Praiano: Hlídač pokojů
Praiano Mapa Mapa hotelů Praiano

PraianoPraiano

Související témata

Penziony v Praianu, Luxusní ubytování v Praianu, Apartmány v Praianu, Levné ubytování v Praianu, Satelitní mapa Praiana, Praiano: Fotografie

Doporučené hotely Praiano


Zobrazit všechny »


Praiano: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Praiano Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Praiano a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Neapolský zálivRegiony22km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 05:16:51, WWW stránky:

Praiano je přímořské letovisko na západním pobřeží Itálie . Nachází se v centrální části země, na jihu Sorentského poloostrova (Península Sorrentina) . Administrativně spadá Praiano do regionu Campania . V roce 2011 mělo městečko kolem 2000 obyvatel. Praiano spolu s ostatními letovisky v okolí patří mezi nejoblíbenější přímořské destinace v Itálii . Nejznámější okolní letoviska jsou Salerno , Sorrento , Amalfi , Massa Lubrense a sousední Positano . Zhruba 35 km na sever se nachází důležité itálské centrum Neapol .

Historie

Kdy bylo Praiano založeno, nevíme. Nedochovala se žádná písemná zmínka o jeho založení. Ví se pouze, že ve středověku stála na jeho místě klidná rybářská vesnice. Později však bylo Praiano několikrát napadeno Saracény a lidé se museli stáhnout do hor, kde stavěli četná opevnění. V dnešní době je zemědělství a rybolov zčásti nahrazen službami cestovního ruchu. Praiano si však z velké části zachovalo svoji středověkou atmosféru plnou klidu a pohody. Pozorujete-li západ slunce nad červenými střechami typických italských bílých domků, připadáte si, jako byste byli o několik století zpátky.

Památky

Nejpozoruhodnější památkou městečka Praiano je věž Torre di Grado. Byla postavena na počátku 16. století, aby ochraňovala pobřeží před saracénskými loděmi. Tyčí se na skalním ostrohu ve výšce 100 metrů nad mořem. Dolů na pobřeží, kde se nachází příjemná pláž, se můžete vydat po krkolomném schodišti. Další památky osady Praiano mají především církevní charakter. Nejmonumentálnějším kostelem je bazilika sv. Gennara z roku 1589 s pozoruhodnou kachlovou kopulí. Praiano však disponuje dalšími třemi kostely. Staré středověké časy připomíná kostel sv. Jana (San Giovanni) a kostel evangelisty Lukáše (San Luca evangelista) , které byly vystavěny na přelomu 11. a 12. století. Rozhodně byste neměli vynechat ani poslední kostel zasvěcený Panně Marii, který se chlubí pozoruhodnými freskami. Nachází se v kopcích nad městečkem, ve výšce 364 metrů. Je odtud krásný výhled na celé Praiano a na moře.

Moře, pláže, koupání

Praiano se pyšní čistým azurovým mořem. Pobřeží je skalnaté a útesy spadají na některých místech strmě do vody. Pláže jsou štěrkové nebo kamenité, nacházejí se v četných zátokách, nebo naopak na výběžcích do moře. Ocení je zejména milovníci divočiny. Praiano je vhodné i pro rodiny s dětmi. V okolí se nachází několik pláží s jemným štěrkem nebo dokonce pískem. Nejznámější je malebná písečná pláž Marina di Praia, chráněná před vlnami vysokými skalními útesy. Naopak jednou z nejdivočejších je pláž Gavitella, nad kterou se tyčí jedna z dalších památek na boj se Saracény, zřícenina věže Torre di Gavitella.

Příroda a okolí

Praiano a jeho okolí se stejně jako celý Sorentský poloostrov chlubí krásnou přírodou. Malebnou atmosféru dotváří vysoké skalnaté kopce poskytující nádherné panoramatické výhledy. A to vše prakticky kousek od metropole italského jihu, Neapole , od historických Pompejí a majestátního Vesuvu. Na kráse městečku neubírá ani několik hotelů v jeho okolí. Praiano má rovněž dobrou pozici (uprostřed poloostrova) pro výlety do okolí. Na západě nedaleko letoviska Massa Lubrense se nachází chráněná přírodní oblast mys Punta Campanella s archeologickými nálezy z antiky. Návštěvníci také jistě ocení pobřeží v okolí vesničky Amalfi , které bývá často hodnoceno jako nejkrásnější v celé Itálii .

Doprava, užitečné informace

Na Itálii je Praiano poměrně odlehlé, což nahrává klidné atmosféře městečka. Nejlepší způsob dopravy je vlastním autem. Z Neapole pojedete po dálnici A3 na jih až do Salerna , v němž dálnici opustíte a vydáte se po úzké pobřežní silničce (SS163) , směrem na západ, zhruba 25 km. Železniční spojení Praiano nemá. Nejbližší železniční stanice se nachází v Salernu na východě, nebo v Sorrentu na severu od letoviska. Nejbližší letiště se nachází v Neapoli (NAP) , asi 50 km na sever.

Plusy

blízko k moři
klid
pobyty u moře
blízko do větších měst
lesy
mírné klima

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
romantiku

Doprava a dopravní možnosti

námořní

Aktivity

rybaření

Služby

banka
kemp
půjčovna aut
autoopravna
kostel
supermarket
nemocnice
radnice


Informace a fakta

GPS: 40.6119, 14.5234
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 13:12:35

Praiano: Recenze

Praiano prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

PraianoFurore (2.4km)Conca dei Marini (3.8km)Positano (3.8km)Agerola (3.3km)Amalfi (7km)Atrani (8km)Piano di Sorrento (9km)Ravello (9km)

Webmap: 1 2 3