TIXIK.cz » Města » Praha

Ubytování Praha, hotely Praha

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Praha: Hlídač pokojů
Praha Mapa Mapa hotelů Praha

PrahaPraha

Související témata

Satelitní mapa Prahy, Tipy na výlety poblíž Prahy, Penziony v Praze, Luxusní ubytování v Praze, Apartmány v Praze, Levné ubytování v Praze, Autopůjčovny v Praze, Praha - počasí, Praha: Fotografie

Doporučené hotely Praha


Zobrazit všechny »


Praha: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Praha Mapa Plánovač výletů na míru
Největší města světa, Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Praze, Plánovač výletů, Praha a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra
Státní opera PrahaDivadla1km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Alternativní názvy: Srdce Evropy, Aktuální čas: 17:13:31, WWW stránky:

Plusy

čisté metro
umělecké galerie
osobitá místní atmosféra
dobré pivo
dobrá dostupnost
jazz cluby
město s kosmopolitním charakterem
krásná architektura
levno
romantická atmosféra
živá a zábavná destinace
rovinaté okolí
krásné scenérie
skvělé jídlo
převážně dobré počasí
milí lidé

Proti

poměrně draho
časté fronty
příliš mnoho turistů
přetížená doprava
výskyt podvůdků na turisty
slabší noční život
nepříjemné chladno v zimě

Vhodné pro

business
poznávání historie
noční život
plavby
příroda
romantiku
shopping
sportovní turistiku
studium
umění
zdravotní turistiku

Zajímavosti

historické centrum
stará & nová architektura
mrakodrapy
politické centrum
vánoční trhy

Doprava a dopravní možnosti

letecká
metro
mezinárodní letiště
tramvaje
železniční

Business travel (průmysl)

potravinářský
strojírenský


Informace a fakta

GPS: 50.0875, 14.421
Nadmořská výška: 205 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 07:03:00

Praha: Recenze

Zobrazit recenze:
 2012-11-14 08:30:02
krásná místa
 2012-11-07 19:55:26
Praha stověžatá
 2012-11-15 11:33:18
Bydlím kousek od prahy takže sem tam mužu jec nekdy podívat
 2012-07-08 14:55:46
Jedno z nejhezčích měst na světě :-)
 Aura: 68Recenze: 2422011-08-31 10:21:21
Praha je hlavním a největším městem České republiky . Město leží v centrální části země, na březích řeky Vltavy. Je důležitým politickým, ekonomickým, kulturním i turistickým centrem v celém regionu střední Evropy.

Praha v UNESCO

V Praze se nachází množství památek, historické architektury, kostelů, paláců, sochařských děl, muzeí a galerií. Historické centrum Prahy je Pražskou památkovou rezervací. Tato rezervace byla v roce 1992 zapsána do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Pražský hrad

Nejvýznamnější pražskou památkou je Pražský hrad . Nejstarší části hradu pocházejí z 9. století. Hrad je komplex palácových, úředních, církevních a obytných staveb kde sídlí prezident republiky. Součástí hradu je Katedrála sv. Víta , Jizdárna Pražského hradu , Daliborka , Zlatá ulička , Starý královský palác a Bazilika Svatého Jiří .

Petřín a Malá Strana

Nedaleko Pražského hradu stojí Petřínská rozhledna postavená v roce 1891. V podhradí se rozkládá Malá Strana s úzkými uličkami, krásnými paláci a zahradami. Dominantou této části Prahy je barokní Chrám sv. Mikuláše . Pod hradem protéká řeka Vltava, přes kterou nechal v roce 1357 český král a římský císař Karel IV. postavit Karlův most . Je to nejstarší kamenný pražský most. Most střeží z obou stran Malostranská a Staroměstská věž.

Staroměstské a Václavské náměstí

Na druhém břehu Vltavy najdeme Národní divadlo , Staroměstské náměstí se Staroměstskou radnicí , orlojem a Týnským chrámem. Nedaleko náměstí stojí Betlémská kaple , nejvýznamnější středisko reformačního hnutí, kde kázal Mistr Jan Hus. Významné je také Václavské náměstí. Na Václavské náměstí stojí legendární socha sv. Václava a v horní části náměstí stojí Národní muzeum .

Pražské památky a architektura

Na území Prahy je celá řada zajímavých staveb, např. Břevnovský klášter, Klášter Emauzy , Anežský klášter , Prašná brána , Obecní dům , letohrádek Hvězda aj. Moderní architekturu reprezentuje v Praze Loosova vila. Nejzajímavější stavbou současnosti je Tančící dům na nábřeží Vltavy. Další významnou památkou Prahy je areál Vyšehrad pocházející z 10. století.

Kultura v Praze

Ve městě Praha se koná řada koncertů či sportovních akcí. Je častou zastávkou koncertních turné nejvýznamnějších světových umělců, najdete zde kluby, diskotéky a pulsující noční život. Návštěvníky Prahy lákají koncerty, výstavy a veletrhy, ale i místní gastronomie. Praha je díky své poloze v srdci Evropy oblíbeným místem pro konání kongresů.

Příroda v Praze

Zkrátka nepřijdou ani milovníci přírody. V Praze je pěkná ZOO , několik botanických zahrad a řada parků. Na procházky se můžete vydat do údolí Divoká Šárka , do Prokopského údolí, do Přírodního parku Košíře - Motol, do Královské obory, Modřanské rokle, do Údolí Kunratického potoka a jinam. V blízkosti Prahy se nachází několik chráněných území přírody.

Doprava

Praha je důležitý evropský dopravní uzel. Doprava do města je možná letecky (Letiště Ruzyně) , železnicí a to včetně vysokorychlostních vlaků, ve městě se sbíhá několik dálničních přivaděčů a dálkové autobusy využívají několik autobusových nádraží. Ve městě funguje plynule kvalitní veřejná doprava a metro. Problémem jsou někteří nepoctiví taxikáři.

 Aura: 90Recenze: 72012-06-27 10:00:23
Historické centrum Prahy nadchne každého cizince. Koho nebaví památky, může navštívit zajímavá muzea, zoo anebo se projet po Vltavě parníkem.
 2012-02-01 16:01:02
Nádherné místo, atmosféra. Při návštěvě ČR se Praha rozhodně musí navštívit.
 Aura: 69Recenze: 1242012-02-14 23:26:51
Pokud jedete do Prahy poprvé, měli byste zvolit tradiční, pravděpodobně i nejkrásnější prohlídkovou trasu - Královskou cestu starou Prahou. Po téhle Královské cestě kdysi povinně projížděli budoucí čeští panovníci ke korunovaci. Kdybyste si chtěli tu trasu užít opravdu v klidu a pořádně, bude potřeba celý den. Pokud máte jenom dvě hodiny, dá se projít, ale musíte vynechat interiéry historických budov a jakékoliv zastávky v nich.
Trasa Královské cesty začíná u Královského dvora, sídla českých králů, na místě dnešního Obecního domu. Odtud pokračuje Celetnou ulicí až na Staroměstské náměstí a přes Malé náměstí do Karlovy ulice. Dál kolem Klementina a kostela sv. Františka na Křížovnickém náměstí, kde v dávných dobách krále zdravili příslušníci řádu Křížovníků s červenou hvězdou. Po Karlově mostě přejdete na druhý břeh Vltavy a k mosteckým věžím, kde starosta obce panovníkovi symbolicky předával klíč od městských bran. Dál potom tato trasa vede Mosteckou ulicí na Malostranské náměstí s kostelem svatého Mikuláše a stoupá nahoru Nerudovou ulicí až k Pražskému hradu do katedrály svatého Víta.

Města a obce v okolí

PrahaHoroměřice (8km)Miškovice (12km)Malé Číčovice (14km)Okoř (14km)Vestec (13km)Čestlice (15km)Zeleneč (18km)Nupaky (17km)

Webmap: 1 2 3