TIXIK.cz » Prachovské skály

Prachovské skály - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Prachovské skály: Hlídač pokojů
Prachovské skály Mapa Mapa hotelů Prachovské skály

Prachovské skályPrachovské skály

Související témata

Prachovské skály: Fotografie

Doporučené hotely Prachovské skály


Zobrazit všechny »


Prachovské skály: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Prachovské skály Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Prachovské skály a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Skály, Aktuální čas: 03:10:54, Nadmořská výška: 419m, WWW stránky:

Prachovské skály jsou unikátní komplex pískovcových skalních útvarů v turistické oblasti Český Ráj v České republice . Skalní město se nachází v centrální části turistické oblasti, přibližně 6 km severozápadně od města Jičín .

Trasy

Prachovské skály jsou cílem turistů z celého světa. Skalní město vznikalo již v období druhohor v důsledku pohybu tektonických desek Evropy a Afriky. Celé území je zpřístupněno pro turisty, pohyb je ovšem omezen pouze na vyznačené stezky. Prachovské skály nabízejí dvě různé trasy prohlídek o délce 1.5km a 5.5km. Po cestě navštívíte několik krásných vyhlídek.

Vyhlídky

Výška některých skal dosahuje desítek metrů, a tak se Prachovské skály staly oblíbeným centrem horolezců. Ze skal, a vyhlídek je překrásný výhled na další dominanty kraje. Například na hrad Trosky nebo hrad Valdštejn . V zimních měsících jsou Prachovské skály oficiálně uzavřené, nevybírá se vstupné a vstup je na vlastní nebezpečí. Jízda na kole je uvnitř komplexu zakázána.


Informace a fakta

GPS: 50.4678, 15.2875
Nadmořská výška: 419 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 09:21:19

Prachovské skály: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 6202012-01-31 16:42:21
Sice jsme šli trasu asi jen 3,5 km vzdušnou čarou, ale tím jak člověk leze nahoru a dolů tak to bylo alespoň 8 počítám. V poměrně náročném tempu. Ale určitě si sem zajedeme z jara nebo na podzim znovu. Nejlepší je to když je tu méně lidí. Jinak jsme viděli na vlastní oči jak se kus pod námi utrhl kus pískovcové skály o velikosti tak kubického metru a spadl na cestu kudy jsme měli za chvíli projít. Takže pozor, nikdy neuškodí se trochu rozhlížet. U parkoviště se dá v restauraci docela dobře najíst.
 Aura: 57Recenze: 762012-02-01 22:05:12
Prachovské skály jsem právem označovány srdcem Českého ráje. Je tu hrozně hezky. Příjemné procházky mezi skalami. Máte na výběr několik stezek, po kterých se můžete vydat, každá stezka vede na některou vyhlídku, z níž je krásný výhled do okolí a na město Jičín. Bude se vám tu líbit.
 Aura: 52Recenze: 162010-09-29 13:47:37
Prachovské skály jsem navštívila již několikrát a nikdy mě nezklamaly. Na své si tam přijdou rodiny s dětmi a zdatnější turisti. Na výběr je totiž z několika různě náročných tras. Příroda je zde krásná a z několika vyhlídek je nádherný výhled.
 Aura: 50Recenze: 62010-09-25 10:25:17
Do Prachovských skal jezdím téměř každoročně.Je tam opravdu nádherná krajina a nádherný výhled!Dají se dělat celodenní tůry,ale i třeba jen kratší procházky.Takže Prachovské skály,jsou opravdu vhodné pro každého!Hlavní je také,že nechybí občerstvení.Po procházce si každý dá rád něco malého k snědku a zapije lahodným pivkem :-)
 Aura: 63Recenze: 2242010-09-23 11:55:19
Prachovské skály jsou asi jedny z nejznámnějších skal. ročně sem zavíta spousta turistů. Procházka sklami je úžasná. A také vyhlídky z vrcholku jsou krásné. Pod sklami je možnost občerstvení.
 Aura: 68Recenze: 2422010-08-11 15:53:09
Kdo by neznal Prachovské skály,že. Jsou stále stejné, stále stejně krásné. Je to asi první místo, které lidi navštíví v Českém Ráji (hned po Jičíně samozřejmě .) Jen poznámka, z důvodů ochrany prostředí se do prostor skal nesmí jezdit na kole, tedy alespoň oficiálně. Je to ideální místo pro procházky i v letním parnu, kdy máte pod stromy krásný stín. No a psa můžete vzít s sebou.

Města a obce v okolí

Ostružno (2.8km)Jičín (6km)Sobotka (8km)Lomnice nad Popelkou (9km)Dobšín (12km)Vyskeř (11km)Žehrov (15km)Dětenice (14km)Nová Paka (16km)

Webmap: 1 2 3