TIXIK.cz » Regiony » Česká republika » Prachaticko

Prachaticko - ubytování, cestovní průvodce, satelitní mapa (okres Prachatice)

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Prachaticko: Hlídač pokojů
Prachaticko Mapa Mapa hotelů Prachaticko

PrachatickoPrachaticko

Související témata

Prachaticko: Fotografie

Doporučené hotely Prachaticko


Zobrazit všechny »


Prachaticko: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Prachaticko Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Prachaticko a doprava, Bankomaty
Volarské muzeumMuzea5km
Rozhledna LibínRozhledny8km
Boubínský pralesLesy8km
Rozhledna BoubínRozhledny8km
Sklářské muzeumMuzea9km
Prachatické muzeumMuzea9km
Plavecký bazén PrachaticeKoupání9km
Ski areál Kubova HuťSki areály11km
Ski areál Nad KovárnouSki areály11km
Šumava16km
Minimuzeum Zlaté stezkyMuzea15km
Zámek VimperkHrady a zámky15km
Žďárské jezírkoJezera19km
Schwarzenberský plavební kanálArcheologická naleziště15km
Sudslavická lípaPamátné stromy17km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 10:09:52, Nadmořská výška: 812m

Prachaticko se nachází v jihozápadní části Jihočeského kraje na hranicích České republiky s Německem a Rakouskem. Jihozápadní část okresu tvoří pohoří Šumavy. Směrem od státní hranice do vnitrozemí se z horského masivu stává kopečkovité šumavské podhůří, které přechází do roviny okolo netolických rybníků. Šumavu a Prachaticko si zamilujete. Může za to hlavně zachovalá příroda, půvabná lidová architektura, roztroušené horské osady nebo vesničky v podhůří, slatě a panoramatické výhledy, horské říčky a jezírka v horách.

Prachatice - brána Šumavy

Prachatice vznikly pravděpodobně po polovině 13. století nedaleko osady Staré Prachatice z 12. století na obchodní cestě z Čech do Německa, známé jako Zlatá stezka. Od roku 1981 jsou vyhlášeny městskou památkovou rezervací. Zajímavé je renesanční centrum města, gotický kostel sv. Jakuba, stará renesanční radnice, hřbitovní kostel sv. Petra a Pavla ze 12.st., muzeum krajky či Sitrův dům - dnešní Městské muzeum. Okolo města se nacházejí pozůstatky středověkého opevnění jehož součástí byla bašta Helvít nebo Dolní brána.

Města na Prachaticku

Významnými městy v regionu jsou Netolice, jejichž historické jádro je městskou památkovou zónou, Vimperk kde je zámek a v něm muzeum a město Volary. Pozornosti by neměl ujít letohrádek Kratochvíle s unikátní expozicí českého animovaného filmu. V Husinci je dům a pomník Jana Husa, případně se můžete vykoupat v místní vodní nádrži. Na Prachaticku leží také Boubínský prales, který je státní přírodní rezervací již od roku 1858, nebo nejvýše položená obec v Čechách Kvilda. Nacházejí se zde i významná rekreační střediska Kubova Huť a Zadov.

Turistika a zajímavosti

Prachaticka Výhled do tohoto krásného kraje zpříjemní četné rozhledny, za všechny třeba rozhledna Javorník. Navštívit můžete zříceniny hradů Kunžvart u Strážného, Osule u Vitějovic, kde najdeme také památník setkání pěti armád na konci druhé světové války a nebo zříceninu Hus nedaleko Křišťanovického rybníka, který je oblíbeným koupalištěm. Mimořádnou technickou památkou je tzv. Schwarzenberský kanál - vodní cesta pro plavení dříví z 19.st., kterou napájelo i Plešné jezero.

Informace a fakta

GPS: 48.9532, 13.9121
Nadmořská výška: 812 m
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 28.6.2012 11:35:44

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: víno, horská turistika, cyklovýlety, lázeňství, lyžování, golf, lázeňství
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zajímavosti: hory, jezera

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Prachaticko: Recenze

Prachaticko prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Volary (4.9km)Prachatice (9km)Stožec (12km)Vimperk (15km)Borová Lada (19km)Želnava (16km)Haidmühle (17km)Zdíkov (21km)Kvilda (25km)Bavorov (22km)Stachy (24km)Horní Planá (23km)Vacov (24km)Habří (31km)Malé Chrášťany (30km)Sedlec (30km)Kájov (30km)Nicov (29km)Hořice na Šumavě (29km)Pištín (32km)Vodňany (29km)Černá v Pošumaví (28km)Český Krumlov (33km)Srní (35km)Větřní (34km)Kašperské Hory (34km)Dolní Vltavice (31km)

Webmap: 1 2 3