TIXIK.cz » Města » Poznaň

Ubytování Poznaň, hotely Poznaň

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Poznaň: Hlídač pokojů
Poznaň Mapa Mapa hotelů Poznaň

PoznaňPoznaň

Související témata

Satelitní mapa Poznaně, Tipy na výlety poblíž Poznaně, Penziony v Poznani, Luxusní ubytování v Poznani, Apartmány v Poznani, Levné ubytování v Poznani, Autopůjčovny v Poznani, Poznaň - počasí, Poznaň: Fotografie

Doporučené hotely Poznaň


Zobrazit všechny »


Poznaň: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Poznaň Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Poznani, Plánovač výletů, Poznaň a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 03:19:23, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
krásná architektura
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
osobitá místní atmosféra
mnoho mladých lidí
dobré pivo
rovinaté okolí

Proti

nepříjemné chladno v zimě
výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

business
shopping
poznávání historie
noční život
plavby
studium
aktivní dovolenou
romantiku
sportovní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
vánoční trhy
politické centrum
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
tramvaje
mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 52.4057, 16.9356
Nadmořská výška: 64 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-15 02:54:57

Poznaň: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 6202011-04-08 07:41:41
Poznaň je jedno z nejstarších a největších měst v Polsku . Nachází se ve Velkopolském vojvodství, na řece Wartě. V současnosti žije ve městě okolo 560 000 lidí.

O městě

Poznaň je jedno z nejdůležitějších měst v zemi. Je to významné obchodní, dopravní, průmyslové a vzdělávací centrum. V městě také sídlilo první polské biskupství, které se nyní nazývá Poznaňské arcibiskupství. Poznaň je od roku 1999 hlavní město Velkopolského vojvodství. Poznaň kandiduje na Evropské hlavní město kultury 2016.

Turistické zajímavosti

Poznaň má díky své dlouhé historii řadu zajímavých památek. Krásná je např. renesanční radnice s "orlojem", katedrála sv. Petra a Pavla , knihovna Raczyński či bývalý císařský zámek s hitlerovou pracovnou. Řada dalších historických staveb se nachází na Starém městě. Zajímavý je také Katedrální ostrov (Ostrów Tumski) se zmíněnou katedrálou sv. Petra a Pavla, která je nejstarší katedrálou v Polsku . Nejkrásnější náměstí je Starý rynek. Nejnavštěvovanější muzeum je Národní muzeum , které patří k největším muzeím v zemi. Ve městě se nachází dalších 24 muzeí. Milovníci přírody mohou navštívit místní botanickou zahradu .

Pohledy do historie

První osídlení oblasti dnešního města se datuje do 9. století, kdy tam přišli Slované. V roce 986 bylo v Poznani založeno biskupství. Městská práva získala Poznaň v roce 1253. Díky výhodné poloze na evropské obchodní stezce se město rychle rozvíjelo. Během renesance Poznaň vzkvétala jak po stránce ekonomické, tak i kulturní. V 16. století byly ve městě založeny dvě instituce vyššího vzdělávání. Na konci 18. století se dostala Poznaň do rukou Prusů. Od roku 1918 je město opět součástí Polska. Během II. světové války bylo město téměř z poloviny zničeno. Naštěstí bylo postupně opraveno. V roce 1956 se ve městě odehrály rozsáhlé dělnické demonstrace, které si vyžádaly zásah armády a 70 lidských životů.

Turistické služby

Širokou nabídku ubytování v Poznani si můžete prohlédnout ZDE . Dobře se najíst můžete např. v restauraci Hugo, Chlopskie, Brovaira, v japonské restauraci Goko či v restauraci Madagaskar, kde můžete ochutnat nejen polskou, ale i evropskou a africkou kuchyni. Poznaň je také ráj pro milovníky nakupování. Na nákupy se můžete vydat např. do nákupního centra Stary Browar, které získalo prestižní ocenění "Nejlepší nákupní středisko světa střední velikosti". Dále můžete navštívit nákupní centrum Kupiec Poznański, Poznan Plaza a Galeria Malta. Ve městě se koná i řada trhů - např. trhy na náměstí Wielkopolski nebo na náměstí Bernardynski, které se konají každý den. Poznaň má 16 divadel a celou řadu kin. Noční zábavu nabízejí kluby Proletaryat, Cuba Libre (djs) a Al-Mirage, kde hrají hudbu různých žánrů. Většina nočních klubů ve městě se nachází kolem Starého Rynku.

Zábava

Poznaň během roku hostí celou řadu významných kulturních akcí. Ve městě se koná např. nejstarší světová soutěž mladých houslistů, Židovské dny, Dny francouzské kultury, Mezinárodní divadelní festival "Malta", Svátek sv. Petra a Pavla (patronů města) , Jazzový festival na Starém městě, Mezinárodní festival animovaných filmů a celá řada dalších akcí. Známé jsou také místní mezinárodní obchodní veletrhy, které se tu konají od roku 1925. Zahrnují více než 40 specializovaných výstav.

Doprava

Poznaň je snadno dostupná autem, autobusem, vlakem i letecky. Mezinárodní letiště se nachází na západním okraji města. Vlakové i autobusové nádraží se nachází blízko sebe. Díky tomu, že je Poznaň důležitý dopravní uzel, tak není problém se sem dostat z různých částí Polska, ale také např. i z Moskvy , Berlína apod. Dopravu po městě zajišťují autobusy a tramvaje. Autem se tam dostanete nejlépe po dálnici A2 (E30) .

Města a obce v okolí

PoznaňSwarzędz (9km)Suchy Las (9km)Skórzewo (10km)Plewiska (10km)Przeźmierowo (10km)Kobylnica (11km)Komorniki (11km)Owińska (12km)

Webmap: 1 2 3