TIXIK.cz » Španělsko » Galicie » Poutní cesta do Santiaga de Compostela

Poutní cesta do Santiaga de Compostela, Španělsko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Poutní cesta do Santiaga de Compostela: Hlídač pokojů
Poutní cesta do Santiaga de Compostela Mapa Mapa hotelů Poutní cesta do Santiaga de Compostela

Doporučené hotely Poutní cesta do Santiaga de Compostela


Zobrazit všechny »


Poutní cesta do Santiaga de Compostela: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Poutní cesta do Santiaga de Compostela Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Poutní cesta do Santiaga de Compostela a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 00:25:41, Nadmořská výška: 349m, WWW stránky:

Poutní cesta do Santiaga de Compostela (El camino de Santiago) je vedle poutních cest do Říma a Jeruzaléma jednou z nejvýznamnějších na světě. Od roku 1993 je zapsána na seznamech UNESCO. I díky tomu od 90. let 20. století markantně vzrostlo množství poutníků do Španělska . V roce 2010 jich bylo přes 200 tisíc. Poutní cesty ke katedrále v Santiagu de Compostela vedou téměř ze všech evropských zemí.

Legenda o vzniku poutního místa

Svatý Jakub byl misionářem na Iberském poloostrově. Byl prvním z Kristových učedníků, který byl pro svou víru v Jeruzalémě popraven. Po jeho smrti byly údajně jeho ostatky dopraveny do nejzápadnějšího cípu země, kde šířil křesťanskou víru. Ve středověku bylo povinností každého křesťana vykonat pouť do Santiaga de Compostela .

Obecné informace

Cesty ze všech koutů Evropy se sbíhají ve Francii nebo až ve Španělsku . Nejfrekventovanější cesta začíná ve francouzském městě Saint-Jean-Pied-de-Port a říká se jí "Camino francés". Tato pouť je dlouhá 764 km a projdete při ní města jako Estella , Logroño , Nájera , Burgos , León nebo Arzúa . Ve všech městech lemujících poutní cestu najdete významné církevní stavby. Dalšími oblíbenými cestami jsou "Camino norte" a "Camino portugués". Mapu všech cest naleznete na webu http://www.xacobeo.es/.

Praktické informace

Poutní cesta do Santiaga de Compostela může být vykonána pěšky, na kole či na koni. Pěšky nebo na koni musíte zdolat minimálně 100 km, na kole 200 km. Aby byla pouť oficiální, je třeba se zaregistrovat v poutní kanceláři, v některém z měst podél cesty. Zde dostanete poutnický průkaz (Credencial del Peregrino) , do kterého sbíráte na zastávkách razítka. Na konci pouti obdržíte dekret o absolvování pouti. Po celé délce poutní cesty jsou pro poutníky k dispozici ubytovny (albergues, refugio) , kde se za poplatek (někdy dobrovolný) mohou vyspat. Seznam všech ubytoven najdete na www.caminodesantiago.me.uk. Nejvhodnější čas na vykonání pouti je na jaře nebo na podzim. Mnoho poutníků ovšem vyráží na cestu okolo svátku Sv. Jakuba, tedy v červenci.


Informace a fakta

GPS: 42.9217, -8.2727
Nadmořská výška: 349 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 7:14:00

Poutní cesta do Santiaga de Compostela: Recenze

Poutní cesta do Santiaga de Compostela prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Arzúa (9km)Lavacolla (14km)Santiago de Compostela (22km)O Sisto (22km)Ordes (20km)Roxos (28km)Palas de Rei (33km)Silleda (25km)A Estrada (32km)

Webmap: 1 2 3