TIXIK.cz » Polsko » Dolnoslezsko » Postawna

Postawna, Polsko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Postawna: Hlídač pokojů
Postawna Mapa Mapa hotelů Postawna

PostawnaPostawna

Související témata

Postawna: Fotografie

Doporučené hotely Postawna


Zobrazit všechny »


Postawna: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Postawna Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Postawna a doprava, Parkování
Kralický Sněžník13km
Chata Švýcarna20km
Praděd22km
Přehrada Pastviny36km
Infocentrum letohrad43km
Fort XVII Křelov70km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hory, Aktuální čas: 20:33:25, Nadmořská výška: 1081m

Postawna je vrchol ve Východních Sudetech v Polsku , u hranic s Českou republikou . Je někdy uváděn jako nejvyšší vrchol Bialskich hor, jejich nejvyšší horou je však ve skutečnosti Trawna Góra. Vrchol spadá do oblasti pohoří Gór Zlotych, a je vhodný jak pro nezapomenutelné lyžařské zážitky, tak pro nevšední turistické výlety v nedotčené krajině Východních Sudet.

Východní Sudety

Pohoří Východní Sudety leží částečně v jihozápadním Polsku a částečně v severních Čechách, jeho východní část je součástí Českého masívu. Dělí se do částí Przełęcz Kłodzka, Kotlina Kłodzka, Rów Górnej Nysy, Przełęcz Międzyleska, a Dolina Morawy. Na západě končí oblastí Bramę Morawskąna, na východě Sudety oddělují Masis Beskidów.

Hraniční hora

Vác Podle různých zdrojů je její nadmořská výška 1117 až 1124 metrů. Vrchol se nachází v Polsku, v Kladsku, české hranice jsou však od něj vzdáleny pouhých 200 metrů vzdušnou čarou. Hora vyrůstá v rozvodí Baltského a Černého moře. Ačkoliv je cesta k hoře náročná a nevedou k ní žádné turistické stezky, její krásy stojí za návštěvu. Třeba na běžkách.

Praktické informace

K Postawně se lze nejlépe dostat z Polské strany, a to z obce Lądek-Zdrój po silnici 392 do Stronie Slaskie přes Goszów, starý a nový Gieraltópw a Bielice. Nejlepší hotel v oblasti je ProHarmonia Rezydencja Wellness v obci Lądek-Zdrój. Nachází se necelých 20 kilometrů severně od Postawny, a nabízí luxusní ubytování. Asi 4 km od Postavny se u Bielic nachází horská chata Cyborga.


Informace a fakta

GPS: 50.2277, 17.0206
Nadmořská výška: 1081 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 21:31:18

Postawna: Recenze

Postawna prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Stronie Śląskie (13km)Lądek-Zdrój (16km)Nowa Wieś (20km)Trzebieszowice (22km)Mezilesí (27km)Kladská Bystřice (27km)Arnoltovice (29km)Kladsko (34km)Nysa (35km)

Webmap: 1 2 3